• شناسه خبر : 35773
  • تاریخ انتشار : 18 شهریور 1399 - 12:01

فرماندار اردبیل در بازدید از مدارس استان اردبیل گفت: روند آموزشی مناسبی را در اردبیل شاهد هستیم.

مسعود امامی یگانه
مسعود امامی یگانه در جریان بررسی روند بازگشایی مدارس و شروع سال تحصیلی جدید اظهار کرد: امروز بازدید میدانی از چند واحد آموزشی داشتیم تا از نزدیک در جریان مشکلات و نارسائی‌های احتمالی قرار گیریم که در مجموع با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و شیفت‌بندی دانش‌آموزان روند آموزشی مناسبی را در اردبیل شاهد هستیم.
وی خاطرنشان کرد: در اکثر موارد با تلاش مدیران مدارس مسایل و موضوعات بهداشتی رعایت شده و دانش‌آموزان با زدن ماسک و رعایت الزامات بهداشتی سر کلاس‌ها حضور یافته تا با همت معلمان سال تحصیلی جدید آغاز شود.
فرماندار اردبیل گفت: نباید در فرآیند آموزشی با رعایت مسایل بهداشتی وقفه‌ای ایجاد شود و اولیا باید بخشی از ساعات آموزشی دانش‌آموزان که در فضای مجازی و تلویزیون انجام می‌شود، در کنار فرزندان خود باشند.
امامی یگانه افزود: در کنار شبکه دانش‌آموزی شاد از طریق صداوسیما نیز برنامه‌های آموزشی متناسب با مقطع تحصیلی دانش‌آموزان در نظر گرفته شده و امیدواریم با دقت نظر اولیا و دانش‌آموزان سالتحصیلی جدید شاهد طی شدن مناسب فرآیند آموزشی باشیم.
وی تاکید کرد: هرچند تاکید بر حضور دانش‌آموزان در کلاس‌های حضوری است اما در چند هفته اول شروع سال تحصیلی باید گزینه‌های مختلف در فرآیند آموزشی مورد توجه و بررسی قرار گیرد تا با جمع‌بندی نظرات شرایط مناسب برای تحصیل دانش‌آموزان فراهم آید.
فرماندار اردبیل به وضعیت باثبات بیماری کرونا در شهر اردبیل نیز اشاره و تصریح کرد: امیدواریم با مراقبت‌ها و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تا شروع پائیز وضعیت پایدار و زردی را در استان شاهد باشیم تا خانواده‌ها با دغدغه کمتر فرزندان خود را برای آموزش و برنامه‌های تحصیلی راهی مدارس کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up