• شناسه خبر : 35815
  • تاریخ انتشار : 18 شهریور 1399 - 09:47

شخص ناشناسی در همدان با ایجاد یک صفحه مجازی در شبکه اجتماعی اینستاگرام تصاویر شخصی یک زن جوان را در فضای مجازی منتشر کرد.

همه قزوینی ها عکس های خصوصی دختر جوان را دیدند / پای یک آشنا در میان بود

شهرخوان: سرهنگ‌ محمدعلی فرهودی رئیس پلیس فتا قزوین ضمن تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان قزوینی مبنی بر انتشار تصاویر شخصی و خصوصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام ، بلافاصله موضوع در دستور کار ماموران این پلیس قرار گرفت.

وی ادامه داد: شاکی در اظهارت خود بیان داشت شخص ناشناسی با ایجاد یک صفحه مجازی در شبکه اجتماعی اینستاگرام تصاویر شخصی بنده را در فضای مجازی منتشر کرده و موجب وارد شدن خدشه به آبرو و حیثت بنده شده و الفاظ ناشایست و خلاف واقع به بنده نسبت داده که تقاضای شناسایی و دستگیری عامل جرم را دارم.

سرهنگ فرهودی گفت : کارآگاهان پلیس فتا قزوین با بررسی سرنخ های موجود و انجام اقدامات تخصصی رد مجرم را در فضای مجازی دنبال و ضمن شناسایی عامل انتشار تصاویر شاکی ، با هماهنگی های قضایی به عمل آمده مجرم را دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند.

رئیس پلیس فتا قزوین تصریح کرد: متهم که از نزدیکان شاکی نیز است در مواجه با مستندات پرونده ضمن اعتراف به جرم خود بیان داشت که صفحه اینستاگرامی متعلق به وی بوده و در پی اختلافاتی که با شاکی داشته ، به قصد انتقام جویی تصاویر وی را که در اختیار داشته در فضای مجازی منتشر کرده است.

این مقام مسئول ادامه داد : مطابق ماده ۷۴۵ قانون جرایم رایانه ای هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (۵٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال تا چهل میلیون (۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

وی توصیه کرد: شهروندان با رفتار مسئولانه خود در فضای مجازی و نظارت بیشتر بر عملکرد فرزندان خود می توانند نقش بسزایی در کاهش جرایم فضای مجازی داشته باشند و از ارتکاب برخی جرایم از سوی فرزندان و نزدیکان خود پیشگیری به عمل آورند.

رئیس پلیس فتا قزوین از عموم مردم خواست: در صورت مواجهه با موارد مشابه، آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت‌های سایبری، با ما در میان بگذارند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up