• شناسه خبر : 35867
  • تاریخ انتشار : 19 شهریور 1399 - 12:08

فرماندار اردبیل گفت: در مدارس علاوه بر آموزش کتب درسی، نحوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و زدن ماسک نیز به دانش‌آموزان آموزش داده شود تا دانش‌آموزان به عنوان سفیران سلامت و آموزشی هم در بین خانواده و جامعه تاثیرگذار باشند.

مسعود امامی یگانه

مسعود امامی‌یگانه صبح امروز در جلسه پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در اردبیل اظهار داشت: نیاز است برای تامین اقلام بهداشتی  مدارس اردبیل به ویژه ماسک و مواد ضدعفونی از ظرفیت دستگاه‌های  اجرایی و خیران استفاده شود که انتظار می‌رود اهتمام ویژه‌ای در این زمینه انجام یابد.

وی افزود: در حال حاضر مدارس با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بازگشایی شده و حضور در مدارس اجباری نیست که این امر استرس والدین و دانش‌آموزان را کاهش داده است و استفاده از شبکه شاد نیز مبنای کار است که انتظار می‌رود متولیان استفاده از شبکه شاد را در مناطق مختلف کاربردی و عملیاتی کنند تا خانواده‌ها و دانش‌آموزان دغدغه نداشته باشند.

امامی‌یگانه از نظارت و بازرسی‌ها بر نحوه تشکیل کلاس‌های درس و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس اردبیل خبر داد و افزود: این نظارت در راستای ارج نهادن به سلامت دانش‌آموزان تداوم می‌یابد.

فرماندار اردبیل افزود: خوشبختانه تعامل و همکاری خوبی در مدارس توسط معلمان و مدیران و والدین و آموزش پرورش برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی وجود دارد و از تمام ظرفیت‌ها برای این امر استفاده می‌شود که سلامتی دانش‌آموزان اولویت اساسی برای همگان است.

وی گفت: انتظار می‌رود در کلاس‌های درس علاوه بر آموزش کتب درسی نحوه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و زدن ماسک نیز به دانش‌آموزان آموزش داده شود تا دانش‌آموزان به عنوان سفیران سلامت و آموزشی هم در بین خانواده و جامعه تاثیرگذار باشند که این امر بسیار حائز اهمیت است.

امامی یگانه گفت: والدین و دانش‌آموزان و کادر آموزشی دغدغه و مطالباتی هم دارند که تحقق این مطالبات و برطرف کردن دغدغه‌هایشان باجدیت پیگیری می‌شود و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌شود.

فرماندار اردبیل گفت: از صدا و سیمای مرکز اردبیل نیز انتظار می‌رود رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مدارس را زیرنویس و در قالب تولید برنامه‌های آموزشی ارائه دهد که این امر نقش ویژه‌ای در آموزش دانش آموزان خواهد داشت.

امامی‌یگانه خواستار افزایش اعتبارات آموزش و پرورش شد و گفت: در این زمینه رایزنی‌های لازم با استاندار اردبیل و دستگاه‌های متولی انجام می‌شود.

وی افزود: باتوجه به شرایط وضعیت کرونا در اردبیل فعالیت رستوران‌ها و اغذیه فروشی‌ها و بستنی فروشی‌ها با ظرفیت ۵۰ درصد خواهد بود و رعایت موارد بهداشتی اجباری بوده و تصمیمات جدید نیز با اعلام شرایط جدید کرونا در اردبیل اطلاع رسانی می‌شود.

وی از همراهی مردم در راستای پیشگیری از شیوع کرونا و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی قدردانی کرد و گفت: از مردم خواهشمندیم همچنان در این راستا اهتمام ویژه داشته باشنددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up