• شناسه خبر : 35883
  • تاریخ انتشار : 19 شهریور 1399 - 07:08

فرماندار اردبیل با بیان اینکه قیمت‌ها در بازار از کنترل خارج شده است، گفت: با متخلفان و گرانفروشان برخورد قانونی می‌شود.

مسعود امامی یگانه

 

مسعود امامی یگانه در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان اردبیل اظهار داشت: متأسفانه به دلیل ضعف وزارت صمت و دستگاههای نظارتی، قیمت‌ها با افزایش از کنترل خارج شده است.

وی با بیان اینکه باید با تشدید نظارت بر واحدهای صنفی اقدام اساسی در جلوگیری از گرانی کالاها و تورم صورت گیرد، افزود: سازمان صمت، اتاق اصناف و تعزیرات مکلف هستند واحدهای صنفی را ملزم به اتیکت‌گذاری قیمت اجناس نمایند تا قیمت کالا برای شهروندان مشخص باشد.

فرماندار اردبیل با اشاره به اینکه با متخلفان و گرانفروشان توسط دستگاه‌های ذی ربط برخورد قانونی می‌شود، بیان کرد: ۱۰ ماه است اتیکت گذاری قیمت‌ها مطرح است ولی بیشتر مغازه‌داران رعایت نکردند و بدون اتیکت کالاهای خود را با قیمت بالایی می فروشند و دستگاه‌های نظارتی و سازمان حمایت از مصرف کننده باید با نظارت دقیق بر بازار از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کنند.

امامی‌یگانه همچنین با بیان اینکه کیفیت گوشت اردبیل از دیدگاه مردم پایین است، تصریح کرد: برای جلوگیری از بیماری‌های واگیر و پیشگیری از بیماری‌های مشترک دام و انسان کشتارگاه‌های سنتی در استان ساماندهی می‌شود تا مردم نیز در این شرایط بحرانی برای تهیه گوشت مطلوب و باکیفیت به حاشیه شهر و روستاها مراجعه نکنند.

وی افزود: از شهروندان درخواست می‌شود هرگونه گران‌فروشی و نبود اتیکت‌گذاری قیمت را به مراجع ذیضلاح اطلاع دهند تا در سریع‌ترین زمان ممکن رسیدگی شود .دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up