• شناسه خبر : 35923
  • تاریخ انتشار : 20 شهریور 1399 - 12:28

رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل هشدار داد که در صورت رعایت نشدن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی از سوی شهروندان استان، احتمال بروز پیک سوم کرونا در اوایل مهرماه وجود دارد.

بیمار کرونا

شهرام حبیب‌زاده با بیان اینکه در وضعیت کنونی بالانس بیماری کرونا در استان مثبت و با شیب کم صعودی است، گفت: تعداد بیماران بستری بیشتر از بیماران مرخص شده از بیمارستانهاست و اگر رعایت هشدارهای بهداشتی صورت نگیرد به احتمال زیاد در اوایل مهر ماه با پیک سوم بیماری مواجه خواهیم شد.

وی از شهروندان استان خواست تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در کنترل و مهار کرونا در استان به کادر درمانی کمک کنند.

او همچنین با تاکید بر رعایت موارد بهداشتی در مدارس گفت: دانش‌آموزان حتما از ماسک استفاده کرده و فاصله ۱.۵ متری از هم را رعایت و از وسایل شخصی خود بویژه در زمان آب خوردن و تغذیه استفاده کنند.

حبیب زاده بیان کرد: در شبانه روز گذشته ۲۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان بستری و در مقابل ۱۳ نفر از بیمارستانها ترخیص شده‌اند.

همچنین در این مدت سه نفر از شهروندان استان جان خود را بر اثر این بیماری از دست دادند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: هم اکنون ۲۲۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای استان بستری هستند که ۵۹ نفر از آنها در ای سی یو تحت مراقبت قرار داردند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up