• شناسه خبر : 36011
  • تاریخ انتشار : 21 شهریور 1399 - 12:56

فرماندار بیله سوار از راه اندازی گلخانه محصولات کشاورزی با محوریت صادراتی و با اشتغالزایی ۶۰ نفر در این شهرستان خبر داد.

گلخانه

حسن قبادی صبح جمعه در بازدید از گلخانه 《اسماعیل خان مالداشی》 در بخش قشلاق دشت، با اشاره به روند رو به رشد محصولات گلخانه‌ای در این شهرستان گفت: با همکاری سرمایه گذار طرح گلخانه مالداشی در راستای کشت و صادرات محصولات صیفی و سبزیجات انجام می‌شود و در فاز اول یک هکتار از این مجموعه به زیر کشت خواهد رفت.

وی از اجرای طرح توسعه این گلخانه خبر داد و افزود: در مرحله بعدی به مساحت ۲ هکتار محصولاتی از جمله فلفل دلمه‌ای، گوجه فرنگی، کاهو و گل کلم در این گلخانه با محوریت صادرات به کشور روسیه عملیاتی می‌شود.

قبادی گفت: برای راه اندازی این گلخانه بیش از ۱۰ میلیارد تومان هزینه شده است و در حال حاضر ۱۰ نفر به صورت دائمی در این گلخانه مشغول به کار هستند که پیش بینی می‌شود با توسعه این طرح به ۶۰ نفر افزایش یابد.

فرماندار بیله سوار اظهار کرد: مساحت کل این طرح گلخانه‌ای ۲۰ هکتار است و سردخانه ۵۰۰ تنی نیز در این مجموعه طراحی و ساخته شده است.

وی با تاکید بر توسعه اقتصاد غیر نفتی خاطرنشان کرد: حوزه کشاورزی می‌توانیم با استفاده از فناوری‌های نوین، محصولات صادرات محور تولید کرده و از اقتصاد نفتی عبور کنیم که تحقق آن مستلزم حرکت‌های منسجم و هماهنگ است.

قبادی اظهار کرد: دولت از توسعه کشت‌های گلخانه‌ای به منظور حفاظت از منابع آب و افزایش بهره وری در بخش کشاورزی حمایت می‌کند و در همین راستا از سرمایه گذاران به ویژه سرمایه گذاران منطقه درخواست می‌شود در صورت علاقمندی به سرمایه گذاری در کشت محصولات به روش گلخانه‌ای به جهاد کشاورزی جهت هماهنگی‌های لازم مراجعه کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up