• شناسه خبر : 3605
  • تاریخ انتشار : 27 آذر 1397 - 11:45

شهردار ادبیل در نشست مشترک با اصحاب فرهنگ و رسانه:

۱۵ نماد تاریخی و فرهنگی در پیاده‌راه عالی‌قاپو بکارگیری می‌شود

شهردار اردبیل گفت: ۱۵ نماد مختلف تاریخی و فرهنگی که هر کدام نمادی از باورهای اصیل و پیشینه اردبیل است، در پیاده‌راه عالی‌قاپو بکارگیری خواهد شد.

به گزارش شهرخوان، حمید لطف‌اللهیان در بازدید اصحاب فرهنگ و رسانه استان اردبیل از پیاده راه شیخ صفی «عالی قاپو» تصریح کرد: مطالبه شهروندان صرفا نباید مطالبه عمرانی و خدماتی باشد و برای توسعه همه جانبه شهر باید نگاهی فراتر در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی داشت چرا که مطالبه از جنس عمرانی و خدماتی آسیبی بزرگ برای توسعه شهر است.

وی به تداوم فعالیت‌های عمرانی در خیابان عالی‌قاپو اشاره کرد و افزود: محدوده خیابان عالی‌قاپو را می‌توان به عنوان هویت اردبیل نام برد هرچند در گذشته جز یک خیابان معمولی و محل تردد خودروها قابلیت دیگری برای آن تعریف نشده بود.

شهردار اردبیل از اتمام پیاده راه شیخ صفی تا انتهای سال جاری خبر داد و یادآور شد: با توجه به اینکه این مسیر محل تعزیه عزاداران حسینی است بدین منظور در سکوهای پیاده‌راه المان‌های مذهبی و تاریخی تعبیه شده و نمادهایی که تاریخ و فرهنگ شهر را روایت می‌کنند اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: در پیش ورودی پیاده راه شیخ صفی تصاویری از قدیمی‌ترین اسناد و تصاویر اردبیل به تصویر کشیده خواهد شد و در آن تابلویی که معرفی تاریخچه محلی خواهد بود نصب می‌شود.

لطف‌اللهیان با اشاره به اینکه این پیاده راه می‌تواند کارکرد هنری نیز داشته باشد، افزود: هنر برای مردم است و شایسته است هنر را از سالن‌های سرپوشیده به بطن جامعه و شهر انتقال دهیم.

وی همچنین به نورپردازی و مبلمان پیاده‌راه شیخ صفی اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به فصل سرما فعالیت‌های عمرانی به سرعت ادامه دارد و تمام اهتمام شهرداری اردبیل ایجاد مکان فرهنگی، تاریخی و هنری در نقاط مختلف شهر است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up