• شناسه خبر : 36063
  • تاریخ انتشار : 22 شهریور 1399 - 11:13

گروه استان ها – نائب رئیس مجلس گفت: با هدف حل مشکلات سیب‌زمینی‌کاران درصدد هستیم قیمت خرید تضمینی سیب‌زمینی را افزایش داده و بخش عمده‌ای از مطالبات آنان را برطرف کنیم.

سیب زمینی

علی نیکزاد صبح امروز در جلسه پیگیری مشکلات سیب‌زمینی‌کاران اردبیلی اظهار داشت: امسال سیب‌زمینی‌کاران اردبیلی با مشکلات بسیار زیادی مواجه شدند که دلیل عمده آن قیمت بسیار پایین فروش این محصول است.

وی با اشاره به اینکه پیگیری مشکلات سیب‌زمینی‌کاران از مدت‌ها پیش در دستور کار مجلس قرار دارد، بیان کرد: اهمیت به توسعه صادرات سیب‌زمینی در اردبیل برای ارائه خدمات مطلوب به سیب‌زمینی‌کاران اولویت اساسی است به طوری که از تولید ۸۵۰ هزار تن سیب‌زمینی در اردبیل ۶۰۰ هزار تن قابلیت صادرات دارد و مابقی نیاز داخلی را برطرف می‌کند.

نایب رئیس مجلس با برشمردن اهمیت راه‌اندازی صنایع تبدیلی و تکمیلی سیب‌زمینی ‌گفت: در این زمینه انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران ورود پیدا کنند و ما آمادگی خود را برای حمایت از سرمایه‌گذاران اعلام می‌کنیم تا بتوانیم در توسعه اقتصاد و اشتغال منطقه برنامه‌های لازم را پیاده سازی کنیم.

نیکزاد ادامه داد: اهمیت به افزایش خرید تضمینی سیب‌زمینی نیز از اهم مواردی است که به دنبال تحقق این مهم هستیم و در این زمینه رایزنی‌های لازم با سایر استان‌ها در حال انجام است تا بتوانیم بخش عمده‌ای از مطالبات سیب‌زمینی‌کاران استان را برطرف کنیم.

وی بیان کرد: اهمیت به بحث صادرات محصول سیب‌زمینی نیز با جدیت پیگیری است که در پی این پیگیری مشخص شده کارت بازرگانی تعدادی از صادرکنندگان سیب‌زمینی استان فاقد اعتبار است که برای حل این مشکل نیز مهلت ۶ ماه به دارندگان کارت فاقد اعتبار برای حل مشکلات مربوط به صادرات داده شده است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس رسیدگی به وضعیت سیب‌زمینی‌کاران را یکی از اولویت‌های اساسی برای توسعه بخش اقتصادی و اشتغال‌زایی برشمرد و تصریح کرد: امیدواریم در این زمینه مسئولان و دستگاه‌های مربوطه حمایت‌های لازم را داشته باشند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up