• شناسه خبر : 36141
  • تاریخ انتشار : 23 شهریور 1399 - 04:08

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خلخال گفت: امسال در بخش گردشگری شهرستان خلخال شاهد افتتاح سه طرح خواهیم بود.

 

خلخال

عادل خلیلی گفت: امسال در بخش گردشگری شهرستان خلخال شاهد افتتاح سه طرح خواهیم بود که در حال حاضر عملیات اجرایی این پروژه‌ها با پیشرفت بالای ۸۵ درصد در حال اجراست.

وی از بهره‌برداری از هتل گیلوان خلخال تا پایان سال خبر داد و افزود: احداث این هتل که با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از سال ۹۴ در زمینی به مساحت ۲۲۹ مترمربع آغاز شده، در حال حاضر ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که راه‌اندازی این پروژه برای پنج نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خلخال با اشاره به اجرای هتل آپارتمان شال با ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی و سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد ریال گفت: این هتل در سال ۹۶ عملیات عمرانی خود را آغاز کرده و در ۳۱۴ مترمربع مساحت احداث شده که زمینه اشتغال ۸ نفر را فراهم می‌کند.

خلیلی از بهره برداری از قصر چوبی برادران شاد تا پایان سال ۹۹ خبر داد و افزود: سال شروع این طرح سال ۹۶ بوده که با پشت سر گذاشتن عملیات اجرایی در زمینی به مساحت سه هزار و ۳۱۲ مترمربع و با ۸۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات، در حال حاضر ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و با بهره‌برداری از این طرح می‌توانیم شاهد ایجاد فرصت اشتغال برای ۵۰ نفر باشیم.

وی با اشاره به طرح‌های در در دست اجرا و فعال این اداره در سطح شهرستان خلخال بیان کرد: از جمله این طرح‌های فعال موسسه فرهنگی هنری رغائب است که از سال ۹۳ عملیات اجرایی آن آغاز شده و در حال حاضر ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان خلخال مساحت اجرای این طرح را ۲۰ هزار مترمربع دانست و تصریح کرد: برای فاز نخست این طرح ۱۵۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده که بهره‌برداری از این فاز زمینه اشتغال ۳۰ نفر را فراهم خواهد کرد و تلاش و جدیت بر تسریع در عملیات اجرایی این طرح است.

خلیلی از جمله طرح‌های مهم گردشگری در شهرستان را پل معلق ازناو دانست و افزود: تاریخ شروع این پروژه سال ۹۶ است که در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد و حجم سرمایه‌گذاری ۱۴۰ میلیارد ریال عملیات اجرایی خود را سپری می‌کند.

وی در ادامه گفت: پروژه بام خلخال نیز از طرح‌های مهم این شهرستان به شمار می‌رود که در سطح ۳۸ هزار مترمربع از سال ۹۶ عملیات اجرایی آن آغاز شد و با حجم سرمایه‌گذاری ۱۲۰ میلیارد ریالی پیشرفت فیزیکی پروژه به ۳۴ درصد رسیده است، این طرح ۲۰ میلیارد ریال تسهیلات مصوب دارد که از این میزان ۱۰ میلیارد ریال تاکنون ارائه شده و بهره برداری از آن برای ۷۰ نفر اشتغالزایی شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up