• شناسه خبر : 36182
  • تاریخ انتشار : 23 شهریور 1399 - 11:32

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر با اشاره به اقدامات این مجموعه برای تأمین ۲ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا، زمان توزیع واکسن آنفلوآنزا در داروخانه‌های این جمعیت را اعلام کرد.

واکسن بیماری

حسن صفاریه درباره خدمت‌رسانی داروخانه‌های هلال احمر در طی ماه‌های گذشته در پی شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: در یک ماه گذشته در داروخانه‌های مرکزی هلال احمر، مرکزی شماره ۲ تهرانپارس و جزیره کیش بیش از ۳۳ هزار نسخه و از ابتدای سال جاری تاکنون جمعاٌ به تعداد ۱۷۴۵۶۶ نسخه پذیرش و خدمات دارویی ارائه شده است؛ در همین مدت به بیش از ۲۵ هزار نفر از مراجعان و بیماران اطلاعات دارویی و مشاوره‌ای ارایه شده و از طریق سامانه اطلاعات دارویی سازمان نیز به حدود ۴۸ هزار تماس تلفنی پاسخگویی شده است.

وی درباره تأمین دارو‌های مورد نیاز مراجعه‌کنندگان به ویژه بیماران خاص و کرونایی در داروخانه‌های هلال احمر گفت: این سازمان برای مقابله با ویروس کرونا از بدو امر اقدامات لازم را در راستای وظایف محوله آغاز کرده است و کماکان نیز بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده فعالیت‌های خود را برای تولید و تأمین اقلام دارویی و بهداشتی به منظور کمک به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ ادامه می‌دهد.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر ادامه داد: در بخش تجهیزات پزشکی این سازمان نیز اقلامی، چون ماسک سه لایه، انواع دستکش، محلول‌های ضدعفونی دست، گان، لباس محافظ برای کادر درمانی، پد الکل، دستگاه تب‌سنج لیزری و دیجیتالی، ژل ضدعفونی کننده و عینک شیلد‌دار را تأمین و از طریق مراکز چهارده گانه شرکت پخش سها هلال وابسته به این سازمان در اقصی نقاط کشور توزیع کرده است.

صفاریه افزود: این سازمان همچنین یکی از تأمین‌کنندگان دارو‌های خاص و حیاتی کشور است و از آنجا که تأمین دارو‌های خاص برای بیماران امری حیاتی است، در هر شرایطی نیاز‌های دارویی مردم را در اولویت نخست قرار می‌دهد.

وی درباره دلایل کمبود دارو‌های خاص در کشور تصریح کرد: کمبود دارو‌های خاص را باید از طریق سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت پیگیری و آن‌ها در این زمینه پاسخ بدهند.

مدیرعامل سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر همچنین درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی درباره کرونا و خدمت‌رسانی به مراجعه‌کنندگان به داروخانه‌های هلال احمر تصریح کرد: داروخانه‌های تحت پوشش سازمان تدارکات پزشکی با رعایت و اجرای طرح فاصله‌گذاری فیزیکی و رعایت پروتکل‌های اعلامی از سوی مراجع ذی صلاح، با اقداماتی همچون نصب استیکر بر روی صندلی‌ها و مقابل باجه‌ها (کف)، نصب پوستر‌های هشدار دهنده و نصب دستگاه ضدعفونی کننده (دستگاه مه پاش) که در ورودی داروخانه مرکزی هلال احمر و مرکزی شماره ۲ (تهرانپارس) برای ضدعفونی مراجعان و بیماران انجام شده است، به خدمت‌رسانی و ارائه خدمات دارویی پرداخته‌اند.

صفاریه اظهار کرد: همچنین با توجه شرایط موجود و به منظور ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی، فضایی در خارج از داروخانه مرکزی هلال احمر در نظر گرفته شده که مجهز به سایبان، صندلی و استیکر‌های رعایت فاصله فیزیکی است که مراجعین و بیماران در حال انتظار بتوانند در این مکان به دور از ازدحام حضور داشته باشند.

وی درباره تمهیدات در نظر گرفته شده برای توزیع واکسن آنفولانزا در پایان شهریور و ابتدای مهر ماه سال جاری خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر برای تأمین ۲ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا اقدامات را آغاز کرده است و پس از طی فرآیند‌های لازم برای واردات و طبق پلن توزیع که متعاقباً از سوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ارائه خواهد شد نسبت به توزیع آن اقدام خواهیم کرد.

روزپلاسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up