• شناسه خبر : 36202
  • تاریخ انتشار : 24 شهریور 1399 - 01:59

عضو هیئت رئیسه فراکسیون کارگری گفت: عدم پرداحت حقوق مناسب بازنشستگان به سوءمدیریت برمی‌گردد چرا که منابع مالی قابل توجهی در اختیار صندوق‌های بازنشستگی قرار دارد.

صدیف بدری

صدیف بدری اظهار داشت:  عدم پرداحت حقوق مناسب بازنشستگان به سوءمدیریت برمی‌گردد چرا که منابع مالی قابل توجهی در اختیار صندوق‌های بازنشستگی اعم از تأمین اجتماعی قرار دارد که می‌تواند در تأمین نیاز زیرمجموعه‌ها و افراد زیرپوشش نقش اساسی ایفا کند.

وی با اشاره به این که نیاز ۱۰ سال آینده با منابع اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی قابل تأمین است گفت: در راستای ارائه خدمات مطلوب به کارگران بازنشسته و نیز رفع بخشی از دغدغه‌ها و مطالبات نیاز است علاوه بر طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان حمایت‌های دیگری نیز از آنان انجام شود.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون کارگری گفت: درراستای راستی‌آزمایی اجرای این طرح نیز باید برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یابدتا این مسئله مشخص شود که اجرای این طرح تغییر آنچنانی در حقوق و مزایای این بازنشستگان ایجاد نمی‌کند و بدون شک مشکلات این قشر باز هم به نوبه خود باقی خواهد ماند.

بدری ادامه داد: شرایط اقتصادی کنونی با این حقوق کم جوابگوی نیاز بازنشستگان نیست چرا که این افراد به دلیل کهولت سن نیاز به مراقبت دارند یا اگر از کارافتاده باشند باز هم نیاز مالی آن‌ها نیز افزایش قابل توجهی را نشان می‌دهد که این مسئله باید مورد توجه واقع شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up