• شناسه خبر : 36224
  • تاریخ انتشار : 24 شهریور 1399 - 09:49

فرماندار اردبیل گفت: امسال ۲هزار و۸۰۰هکتار از اراضی شهرستان اردبیل زیرپوشش آبیاری نوین قرار می‌گیرد.

 

مسعود امامی یگانه

مسعود امامی‌یگانه در بازدید از پروژه‌های جهاد کشاورزی شهرستان اردبیل اظهار داشت: امسال ۲هزار و۸۰۰هکتار از اراضی شهرستان اردبیل تحت پوشش آبیاری نوین قرار می‌گیرند که در این زمینه ۳۵میلیارد تومان اعتبار از صندوق توسعه ملی برای شهرستان جذب شده است.

وی افزود: تسهیلات ۱۷ میلیون بلاعوض برای هر هکتار به کشاورزان در راستای اجرای طرح آبیاری نوین ارائه می‌شود و از کشاورزان تقاضا داریم برای دریافت تسهیلات طرح آبیاری نوین به مراکز خدماتی کشاورزی مراجعه کنند و با توجه به برداشت محصول و تنفس اراضی بهترین فرصت برای اجرای طرح آبیاری نوین است.

فرماندار اردبیل اقدامات جهادی کشاورزی شهرستان در اجرای طرح آبیاری نوین خوب ارزیابی کرد و افزود: توسعه اجرای طرح آبیاری نوین در شهرستان اردبیل نقش اساسی در مدیریت مصرف آب و افزایش تولید دارد.

امامی‌یگانه از آغاز عملیات اجرایی شهرک گلخانه‌ای سامیان در ۲۲هکتار خبرداد و گفت: فاز اول این پروژه با طی یک ماه آینده به بهره برداری می‌رسد که قابلیت سرمایه‌گذاری ۲۲۰ میلیارد تومان را دارد و نقش اساسی در افزایش تولید و رونق اشتغال و اقتصاد و صادرات منطقه دارد.

وی رفع موانع صادرات و توسعه تولید و صادرات محصولات کشاورزی را از اولویت‌های اساسی عنوان کرد و بیان کرد:حمایت از کشاورزان و فراهم کردن زیرساخت‌های توسعه کشاورزی در شهرستان اردبیل مورد تاکید است.



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up