• شناسه خبر : 36229
  • تاریخ انتشار : 24 شهریور 1399 - 09:23

سرپرست شهرداری خلخال گفت: پروژه مشارکتی احداث پردیس سینمایی شهر خلخال حذف نشده است و تنها زمین محل اجرای آن تغییر یافته است.

 

سینما

فرهاد خوگر اظهارداشت: با توجه به ضرورت سند محل اجرای پروژه به نام شهرداری و به علت نبود امکان انتقال سند زمین پیش‌بینی شده قبلی در مقابل ترمینال مسافربری شهرداری ، این پروژه فرهنگی و هنری با مشارکت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در محدوده پارک اللرباغی احداث خواهد شد.

وی گفت: زمین شهربازی قدیم واقع در بلوار یادگاران امام و محل قبلی اعلام شده برای اجرای پروژه پردیس سینمایی خلخال به نام اداره کل مسکن و شهرسازی استان اردبیل بود.

سرپرست شهرداری خلخال با بیان اینکه با امضای تفاهم‌نامه همکاری و مشارکت سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ساخت این پروژه فرهنگی مقدمات کار برای عملیات اجرایی این پروژه فراهم شده است، افزود: پردیس سینما امید خلخال در زمین انتخاب شده به مساحت ۷۰۰ تا هزار متر مربع با پیش‌بینی سه سالن سینما و سایر امکانات رفاهی و پرداخت هفت میلیارد ریال اعتبار بلاعوض از سوی سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و پنج میلیارد ریال از سوی سازمان همیاری شهرداری‌های کشور به شهرداری احداث می‌شود.

خوگر تشریح کرد: تقویت زیرساخت‌های فرهنگی برای مقابله با تهاجم فرهنگی و تامین خواسته‌های فرهنگی و هنری نسل جوان از برنامه‌های شهرداری بوده و ساخت مشارکتی سینما امید با محوریت شهرداری گامی بزرگ برای اهداف فرهنگی و تحقق آرزوی دیرینه شهروندان در برخورداری از سالن سینما است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up