• شناسه خبر : 36231
  • تاریخ انتشار : 24 شهریور 1399 - 09:50

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال گفت: ششمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای جنوب استان اردبیل به میزبانی خلخال پاییز امسال برگزار می‌شود.

آمفی تئاتر

 

رویا کاظمی افزود: پیش‌تر زمان برگزاری ششمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای جنوب استان اردبیل بهار امسال اعلام شده بود که بیماری کرونا مانع از اجرای این برنامه شد.

وی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی صورت گرفته این جشنواره اواخر مهرماه امسال در مجتمع فرهنگی و هنری و سالن اجرای نمایش‌های این مجموعه با حضور گروه‌های نمایش شهرستان‌های مختلف این استان برگزار خواهد شد.

کاظمی اظهارداشت: طبق انتشار فراخوان جشنواره متون نمایشی به دبیرخانه جشنواره ارسال و بازخوانی متون و مراحل راهیابی به مرحله نمایشنامه‌خوانی انجام شده و دوره‌های اول و دوم کارگاه‌های آموزشی و توانمندسازی گروه‌های شرکت کننده برابر با پروتکل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا در شهر خلخال و مرکز استان برگزار شد.

وی گفت: هم‌اکنون نیز بازخوانی متون نمایش توسط کارگردان‌ها در فضای مجازی در حال بارگذاری است که پس از پایان کار این مرحله و بازبینی کامل آثار راه یافته توسط داوران شهرستانی مرحله داوری نهایی ان توسط داوران مرکز استان انجام می‌شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خلخال افزود از تعداد ۲۵ اثر رسیده به دبیرخانه ششمین جشنواره تئاتر منطقه‌ای جنوب استان اردبیل در خلخال ۱۵ اثر به مرحله بازبینی که ۱۲ اثر صحنه‌ای و ۳ اثر نیز خیابانی می‌باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up