• شناسه خبر : 36254
  • تاریخ انتشار : 24 شهریور 1399 - 09:19

فرماندار شهرستان خلخال گفت: درسال‌جاری برای راه‌اندازی ۷۰ گلخانه مقیاس کوچک نیز پروانه احداث صادر شده است.

گلخانه

فریدون بابایی اظهار کرد: شهرستان خلخال به عنوان پایلوت اجرای طرح گلخانه‌های مقیاس کوچک در استان اردبیل انتخاب شده است.

وی افزود: علاوه بر توسعه گلخانه‌های بزرگ این منطقه به ۵.۵ هکتار درسال‌جاری برای راه‌اندازی ۷۰ گلخانه مقیاس کوچک نیز پروانه احداث صادر و تعدادی از آنها مورد بهره برداری قرار گرفته است.

فرماندار خلخال بیان کرد: در این طرح گل‌خانه‌های کوچک مقیاس در مساحت‌های کمتر از ۳۰۰ مترمربع در داخل محدوده شهر و روستا احداث می‌شود.

وی بیان کرد: فعالیت‌های مربوط به تولید گیاهان دارویی در این شهرستان نیز موفقیت آمیز بوده و هم‌اکنون با افزایش سطح زیر کشت زعفران نام خلخال در لیست شهرستان‌های تولیدکننده این محصول گران بها قرار گرفته است.

بابایی تصری کرد: تحول مهمی در بخش کشاورزی و دامداری این منطقه ایجاد شده و ادامه این روند برای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در این بخش امید بخش است.

وی با اشاره به محدویت فصل‌کاری در خلخال و محدودیت زمانی جذب اعتبارات عمرانی خواستار سرعت عمل مدیران اجرایی در جذب اعتبارات و اجرای پروژه‌های عمرانی قبل از شروع فصل سرما در این منطقه شد.

فرماندار خلخال با تاکید بر نگاه حمایت‌گرانه و تسهیل‌گرانه مدیران اجرایی خلخال از سرمایه گذاران طرح‌های اقتصادی منجر به اشتغال گفت: افزایش قابل توجه ساخت و سازها و جلب نظر سرمایه‌گذاران مناطق مختلف کشور برای سرمایه گذاری آینده روشنی را برای مردم این شهرستان ترسیم می‌کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up