• شناسه خبر : 36321
  • تاریخ انتشار : 25 شهریور 1399 - 02:11

شهردار اردبیل گفت: شیوه‌نامه مدیریت پسماند ساختمانی توسط شهرداری در حال اجرا است که از ابتدای سال تاکنون بیش از ۷۹هزار تن نخاله از سطح شهر جمع‌آوری شده است.

حمید لطف اللهیان

حمید لطف‌اللهیان ظهر امروز در جلسه کارگروه مدیریت پسماند استان اردبیل اظهار داشت: در راستای ساماندهی محل موقت و دایم دفن زباله اردبیل اقدامات لازم انجام یافته و انتقال نخاله‌های ساختمانی از محلهای موقت به محل دایم دفن نخاله ساختمانی هیر و شیوه‌نامه مدیریت پسماند ساختمانی توسط شهرداری در حال اجرا است که از ابتدای سال تاکنون بیش از ۷۹هزار تن نخاله از سطح شهر جمع‌آوری شده است.

لطف‌اللهیان با تقدیر از پیگیریهای دادستان اردبیل در خصوص دفن زباله شهر، همت شهرداری را بر اجرای شیوه تفکیک از مبدا، بهره بردای از زباله بعنوان یک پتانسیل اقتصادی ودفن اصولی از سیاست‌های اصلی شهرداری اردبیل دانسته بر مشارکت شهروندان تاکید کرد.

وی با اشاره به این که در راستای جمع‌آوری و امحای زباله‌های شهرداری نیروهای این مجموعه شبانه‌روز در تلاش هستند بیان کرد: اجرای طرح تفکیک از مبدأ از برنامه‌هایی است که با جدیت به دنبال تحقق آن هستیم که امیدواریم بتوانیم این طرح را به صورت کامل اجرا کنیم.

شهردار اردبیل ادامه داد: مدیریت پسماند و ساماندهی نخاله‌های ساختمانی یکی از موارد حائز اهمیت در حیطه شهرداری است که انتظار می‌رود در این زمینه همکاران و متولیان مربوطه با ما همکاری‌های لازم را داشته باشند و در راستای تأمین اعتبارات لازم نیز در این زمینه حمایت‌های لازم مبنای کار است.

فرزاد قلندری معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل نیز در ادامه این جلسه از تلاش ویژه شهردار اردبیل در انجام مصوبات جلسه قبلی این کارگروه تقدیر کرد و گفت: اهتمام شهرداری اردبیل در خصوص مدیریت پسماند و ساماندهی نخاله های ساختمانی ارزشمند است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up