• شناسه خبر : 36346
  • تاریخ انتشار : 26 شهریور 1399 - 12:07

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی از میزبانی دانشگاه محقق اردبیل از همایش بین‌المللی کودکان استثنایی خبر داد.

معلول

 

عزیز حبیبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با دریافت ۲۶۲ مقاله از داخل و خارج کشور؛ همایش بین المللی کودکان استثنایی در دانشگاه محقق اردبیلی با رویکردهای نوین در روانشناسی، آموزشی و توانبخشی کودکان استثنایی و کم توان ذهنی و جسمی برگزار شد.

وی افزود: در این همایش کشورهایی مانند آلمان و ترکیه ارسال شده بود که تعداد ۱۸۶ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت و ۳۲ مقاله به صورت سخنرانی در سه پنل ارائه شده و بقیه به صورت پوستر یا در مجموعه مقالات چاپ می‌شود.

رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز از افزایش واحدهای مرکز رشد فناوری دانشگاه محقق اردبیلی خبر داد و گفت: واحدهای تحت حمایت مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه محقق اردبیلی از سال ۱۳۹۷ تاکنون بیش از ۲۳۰ درصد رشد داشته‌اند که با جذب ایده‌های جدید، تعداد واحدهای تحت حمایت مرکز رشد فناوری دانشگاه محقق اردبیلی به ۱۱۲ واحد رسید.

صلاحی بیان کرد: حمایت از واحدهای فناور از طریق ارائه تسهیلات مالی توسط مرکز و نیز معرفی آنها به صندوق‌های اعتباری مرتبط و نیز خدمات تخصصی در حوزه‌‌های حقوقی، بازاریابی، ثبت اختراع و برند و استانداردسازی تا رسیدن محصولات فناورانه به بازار و کسب درآمد برای واحدهای فناور ادامه دارد.

وی افزود: با توجه به لزوم مدیریت بهینه و همزیستی با کرونا، تولید محصولات مرتبط با پیشگیری و درمان این بیماری توسط واحدهای فناور مرکز رشد دانشگاه ادامه دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up