• شناسه خبر : 36347
  • تاریخ انتشار : 26 شهریور 1399 - 12:38

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: با توجه به اینکه امروزه تهدیدهای بسیاری خانواده‌ها را در جامعه مورد هدف قرار داده اما فضای مجازی بزرگترین تهدید برای خانواده است.

خانواده

 

شهرام حبیب‌زاده در اولین کنگره ملی سیمای سلامت خانواده اظهار داشت: با توجه به اینکه امروزه تهدیدهای بسیاری خانواده‌ها را در جامعه مورد هدف قرار داده اما فضای مجازی بزرگترین تهدید برای خانواده است که در کنگره ملی سیمای سلامت خانواده ابعاد و زوایای مختلف آن بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه این کنگره در جهت رفع تهدیدها و برداشتن گامی موثر در جهت تحکیم بنیان خانواده ها برگزار‌ می‌شود، افزود: جایگاه خانواده در جامعه حائز اهمیت بالا است و پایداری به خانواده و فرزندآوری و افزایش مهر و محبت بین خانواده بستری را فراهم می‌کند که کودکان در آن رشد و تعالی پیدا می‌کنند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به موانع و مشکلات سر راه جوانان گفت: بسیاری از مسائل خانواده در حیطه مسئولیت دانشگاه علوم پزشکی نیست و یک مسئله کشوری است که باید با توجه خاص مسئولان به رشد اقتصادی و جهش تولید موانع و مشکلات را از سر راه جوانان بکاهند تا شاهد رشد ازدواج و فرزندآوری و تحکیم خانواده ها در جامعه باشیم.

حبیب‌زاده بیان کرد: انجام اقدامات فرهنگی در راستای تحکیم خانواده را به منزله سرمایه‌گذاری است و افزایش مهر و محبت در بین اعضای خانواده مورد تاکید است.

وی افزود: خانواده‌ها باید بر تربیت فرزندان خود مخصوصا در دوران کودکی و تا سن ۵ سالگی توجه ویژه ای داشته باشند و هر فعالیتی که جهت تحکیم خانواده انجام می‌دهند را یک سرمایه گذاری بدانند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up