• شناسه خبر : 36351
  • تاریخ انتشار : 26 شهریور 1399 - 12:55

مدیرکل شیلات و آبزی‌پروری استان اردبیل گفت: با توزیع رایگان بچه ماهی خسارات استخرها و مزارع پرورش ماهی استان اردبیل جبران شد.

ماهیگیری

میرآرمان واعظی در بازدید از محل اجرای پروژه مجتمع آبزی‌پروری و گردشگری نگین کمان اندبیل خلخال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این اداره کل بخشی از خسارات وارده به تولیدکنندگان ماهی ناشی از شیوع بیماری کرونا را با توزیع رایگان بچه ماهی در بین استخرها و مزارع پرورش ماهی جبران کرده است.

وی افزود: تولید آبزیان در استان اردبیل هم اکنون به ۹ هزار و ۷۰۰ تن رسیده است که تا پایان خردادماه و با ارزیابی نهایی این رقم به ۱۰ هزار تن خواهد رسید تا یک روند مناسب و مطلوبی را در تولید انواع آبزیان در استان شاهد باشیم.

مدیرکل شیلات و آبزی‌پروری استان اردبیل با بیان اینکه استان اردبیل در پرورش و صادرات این محصولات جایگاه ممتازی را دارد، تصریح کرد: سال گذشته میزان تولید بچه ماهی در این استان یک میلیون و ۲۵۰ هزار قطعه بود،براساس برنامه تدوین شده امسال تولید انواع بچه ماهی سردابی و گرمابی در این استان به یک میلیون و ۵۰۰ هزار قطعه افزایش می‌یابد.

واعظی با اشاره به فعالیت ۵۴۰ مزرعه پرورش انواع ماهی در این استان بیان کرد: در همه شهرستان‌های استان ادارات شیلات را فعال کردیم تا صدور مجوزها و تولید و نظارت بر آبزیان تقویت شود.

وی افزود: تولید و تکثیر آبزیان و تلاش برای افزایش مصرف آبزیان از جمله اهداف کلی سازمان شیلات در کشور و استان اردبیل است چراکه فعالیت‌های شیلاتی نقش مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up