• شناسه خبر : 36508
  • تاریخ انتشار : 28 شهریور 1399 - 01:44

رئیس کل دادگستری استان گفت: توزیع واکسن آنفولانزا در اردبیل با برنامه‌ریزی و مدیریت انجام شود.

ناصر عتباتی
ناصر عتباتی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به اینکه با شیوع ویروس کرونا و شباهت این بیماری با آنفولانزا و سرماخوردگی احتمال اینکه تقاضای مردم به این واکسن افزایش پیدا کند بهتر است، توزیع واکسن آنفولانزا در اردبیل با برنامه‌ریزی و مدیریت انجام شود.
وی با اشاره بی‌تأثیری قطعی واکسن آنفولانزا در کنترل بیماری کووید۱۹ ، افزود: ممکن است این موضوع بساطی را برای سودجویان و فرصت‌طلبان ایجاد کند تا از بحران کرونا سوءاستفاده کرده و با به راه انداختن بازار سیاه، چرخه توزیع واکسن را در استان با چالش و موانع روبرو کند.
رئیس کل دادگستری استان بیان کرد: طی دستوری به دادستان‌های تابعه استان و رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات و بهداشتی و درمانی تذکرهای لازم را ارسال کردیم ولی لازم است با تشکیل جلسات و تعامل و همفکری با مراجع مسئول و مرتبط با آن حوزه تدابیر لازم و اقدامات مقتضی و پیشگیرانه اتخاذ و نظارت‌های لازم در این رابطه انجام گیرد.
عتباتی تصریح کرد: نیاز است مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تا هرچه سریع‌تر با ارائه آموزش‌های لازم ضمن جلوگیری از ایجاد نیاز کاذب برای واکسن در جامعه، اقدامات خود در زمینهٔ تهیه و تأمین واکسن آنفولانزا را برای اطلاع مردم در رسانه‌ها منعکس کنند.
وی افزود: دستگاه قضایی در راستای حفظ حقوق عامه با افراد سودجو که جان مردم را هدف زیاده‌خواهی و مال‌اندوزی خود قرار داده‌اند به‌سختی برخورد می‌کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up