• شناسه خبر : 36512
  • تاریخ انتشار : 28 شهریور 1399 - 01:29

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با اشاره به اینکه اردبیل پیشرو در سند آمایش استان‌ها است، گفت: تا افق ۱۴۲۴ چشم‌انداز توسعه استان هدف‌گذاری شد.

داوود شایقی

 

داوود شایقی در هفتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل که با حضور کارشناسان مجمع تشخیص مصلحت نظام در استانداری اردبیل اظهار داشت: استان اردبیل به عنوان یکی از استان‌های پیشرو در سند آمایش استان‌ها توانسته تا افق ۱۴۲۴ چشم‌انداز توسعه استان را هدف‌گذاری کند.

وی با بیان اینکه سعی کردیم این سند را با یک نگاه تخصصی و جامع با جمع‌بندی نظرات نخبگان و متفکران طراحی و تدوین کنیم، افزود: در این سند به تقسیم کار ملی و منطقه‌ای تاکید شده و سعی شده تا اهداف و سیاست‌های بنیادین در مسیر توسعه استان اردبیل مدنظر قرار گیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: در این سند اولویت توسعه‌ای استان در بخش صنعت و توسعه معادن هدفگذاری شده و به جای نگاه شهرستانی نگاه ناحیه‌ای را مورد توجه قرار دادیم.

شایقی تصریح کرد: در چشم‌انداز ۱۴۲۴ استان اردبیل استان متعادل، پایدار در عرصه رقابت‌های توسعه‌ای با رشد ملی یکپارچه، پیشگام در توسعه بازارهای منطقه‌ای و صنایع خلاق خواهد بودو با دسترسی به بازارهای جهانی می‌توان به آینده خوش این استان امیدوار بود.

وی توسعه را جریانی چند بعدی خواند و افزود: توسعه پایدار و همه جانبه و توجه به فناوری‌های نوین لازمه طرح‌های مطالعاتی توسعه با افق بلندمدت است و کاهش تعداد بیکاران ، افزایش رشد سرمایه‌گذاری و تبیین اولویت‌های توسعه و سرمایه‌گذاری از جمله اهداف طرح آمایش و سند توسعه استان در استان است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up