• شناسه خبر : 36594
  • تاریخ انتشار : 30 شهریور 1399 - 11:41

فرمانده انتظامی استان اردبیل از دستگیری معامله‌گران کاغذی ۶ تریلیون ریالی طلا در اردبیل خبر داد.

بازار طلا

سردار هوشنگ حسینی اظهارداشت: در تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با مخلان نظم و امنیت اقتصادی و پیشگیری از فعالیت‌های مجرمانه آنها در برهم زدن ثبات بازار، کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم اقتصادی و عملیات ویژه پلیس آگاهی اردبیل با انجام بررسی‌های تخصصی و کارهای اطلاعاتی پی به این موضوع بردند که ۲ نفر به صورت کاغذی و خارج از عرف بازار اقدام به معامله مقدار قابل‌توجهی طلای آب شده در بازار زرگران اردبیل کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه این ۲ نفر فاقد پروانه کسب بوده و با سوء‌استفاده از نوسانات بازار فعالیت مجرمانه انجام می‌دادند، افزود: با هماهنگی قضایی و در عملیاتی ویژه هر ۲ مجرم دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی استان اردبیل از انجام بازجویی‌های پلیسی از مجرمان خبر داد و گفت: با ارائه دلایل و مستندات قانونی مجرمان لب به سخن گشوده و به انجام معامله کاغذی  و صوری و خارج از عرف مقدار زیادی طلا به ارزش ۶ تریلیون و ۴۹۳ میلیارد و ۹۹۰ میلیون ریال اعتراف کردند.

سردار حسینی با بیان اینکه فعالیت این ۲ مجرم مصداقی از ایجاد اختلال در نظم و امنیت اقتصادی و از بین بردن ثبات بازار است؛ تصریح کرد: برخورد پلیس با مخلان امنیت و نظم اقتصادی قاطع و منطبق با قانون خواهد بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up