• شناسه خبر : 36636
  • تاریخ انتشار : 31 شهریور 1399 - 01:51

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: موانع صادراتی از دلایل اصلی پایین بودن قیمت محصول سیب زمینی در استان اردبیل است.

صدیف بدری

صدیف بدری، نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: در حالی که سیب زمینی کاران اردبیل بذر را با قیمت بالا خریداری و هزینه تولید و قیمت کود چند برابر شده، ولی قیمت فعلی محصول سیب زمینی پایین بوده و کفاف هزینه تولید را نمی‌دهد و برای کشاورزان ضرر دارد.

او تصریح کرد: باید از صادرکنندگان حمایت همه جانبه‌ای شود تا روند صادرات سیب زمینی در استان اردبیل تسهیل شود و قیمت فروش محصول سیب زمینی نیز متناسب با هزینه تولید شود.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی افزود: جلسات متعدی با مدیران گمرگ و وزازت جهاد و وزارت صمت برگزار شده و می‌شود تا روند صادرات محصول سیب زمینی تسهیل شده و دغدغه کشاورزان اردبیل برطرف شود.

بدری گفت: بازدیدی که از مزارع سیب زمینی استان اردبیل داشتم بسیاری از سیب زمینی کاران اذعان کردند به خاطر قیمت پایین محصول خود آن را رها کرده و برداشت نمی‌کنند.

او بیان کرد: سیب زمینی کاران که پیشگامان ارتقای تولید هستند نباید این چنین مورد بی مهری قرار گیرند و اگر سریال قیمت پایین سیب زمینی ادامه داشته باشد انگیزه تولید در کشاورزان از بین می‌رود و مشکلات اقتصادی و اجتماعی به وجود می‌آید.

انتهای پیام/حدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up