• شناسه خبر : 36658
  • تاریخ انتشار : 31 شهریور 1399 - 06:31

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل گفت: عملیات راه‌اندازی موزه مشگین‌شهر با جدیت پیگیری می‌شود.

نادر فلاحی
نادر فلاحی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  موزه مشگین‌شهر که از موزه‌های فعال از نظر آثار فرهنگی و تاریخی بوده تا سال ۱۳۹۷ با پیشرفت فیزیکی پایین رها شده بود که با جدیت عملیات راه‌اندازی آن پیگیری می‌شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر آثار متعددی از شهرستان مشگین شهر در موزه های مختلف کشور نگهداری می‌شود، افزود: با تکمیل ساختمان موزه زمینه بازگرداندن آثار فراهم می‌شود و همچنین  جام طلایی که یکی از آثار باستانی قابل‌ توجه استان است در این موزه به نمایش گذاشته می‌شود.
مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اردبیل با اشاره به اینکه عملیات عمرانی این موزه با معماری فاخر ایرانی اسلامی آغاز شده، بیان کرد: وجود آثار متعدد تاریخی و باستانی در شهرستان  نیازمند تبلیغ و معرفی هر چه بیشتر است که در تلاش هستیم این موزه در بهار سال ۱۴۰۰به بهره‌برداری برسد.
فلاحی تصریح کرد: این موزه که پیشرفت فیزیکی بیش از ۵۵ درصد دارد با تکمیل آن می‌توانیم زمینه حضور هر چه بیشتر گردشگران را در این شهرستان فراهم آورده و در راستای جهش تولید گام برداریم.
وی افزود:  با زیربنای یک هزار و ۶۵۰ متر مربع در محوطه مجموعه شیخ حیدر احداث می‌شود که به محض تکمیل ساختمان موزه و جانمایی اشیا بار دیگر  جام زرین ۳۰۰۰ ساله کشف‌ شده در مشگین‌شهر  به موزه بازگردانده شده و  در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up