• شناسه خبر : 36660
  • تاریخ انتشار : 31 شهریور 1399 - 06:17

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: قرارگاه خاتم سپاه مسئولیت اکتشافات معدن خلخال را برعهده می‌گیرد.

معدن
ارژنگ عزیزی در نشستی با رئیس صنعت، معدن استان و مسئولین شهرستان خلخال اظهار داشت: عملیات اکتشاف و بهره‌برداری از معادن غنی زون معدنی خلخال توسط قرارگاه خاتم از مطالبات مهم مردم منطقه بود که با اجرای این طرح زمینه ایجاد اشتغال در منطقه را فراهم می‌شود.
وی با اشاره به واگذاری ادامه عملیات مطالعه و اکتشاف زون معدنی خلخال به قرارگاه خاتم سپاه افزود: با توسعه بخش معدن شهرستان خلخال شاهد تحول عظیمی در چرخه اقتصاد، اشتغال و بهبود معیشتی مردم این منطقه می‌شویم که نیاز است در این راستا مدیران ادارات و دستگاه‌های اجرایی نهایت همکاری را داشته باشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل بیان کرد:  استانداری جهت همکاری با مسئولان خلخال برای جلوگیری از خام‌فروشی محصولات معدنی این شهرستان آمادگی همکاری دارد و  نیاز است در زمینه جلب و جذب سرمایه‌گذار با ارائه زیرساخت‌های لازم  بسترهای مناسب فعالیت اقتصادی را در بخش توسعه معدن فراهم کنیم.
در این نشست  رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان اردبیل نیز گفت: با توجه به خواسته مسئولان شهرستان مبنی بر جلوگیری از خام‌فروشی معاون سنگ و شن و ماسه به مناطق دیگر کشور و با توجه به طولانی شدن زمان اجرای پروژه  عملیات اجرایی مطالعه و اکتشاف ۲ زون معدنی موجود در مشگین‌شهر و خلخال این پروژه به قرارگاه خاتم سپاه واگذار شد تا به اهداف اشتغال‌زایی در بخش معادن این منطقه سرعت بخشیده شود.
رامین صادقی با بیان اینکه بخشی از پهنه‌های معدنی استان نیز به شرکت ملی مس واگذار شده، تصریح کرد:  این اداره کل از این پس تمدید و صدور پروانه بهره‌برداری از معادن خلخال را مشروط به راه‌اندازی واحدهای فرآوری معادن از سوی سرمایه‌گذاران بهره‌بردار از معادن این منطقه می‌کند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up