• شناسه خبر : 36665
  • تاریخ انتشار : 31 شهریور 1399 - 06:11

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت:ستاد تسهیل در احیای واحدهای صنعتی استان نقش کلیدی داشته است.

کارخانه تولیدی صنعتی

 

رامین صادقی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برگزاری جلسات ستاد تسهیل و رفع موانع سرمایه‌گذاری استان با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی در حل مشکلات واحدهای صنعتی موثر بوده، اظهار داشت: ستاد تسهیل در حل بالای ۹۰ درصد از مشکلات واحدهای صنعتی استان موثر بوده است.

وی با اشاره به در این استان یک هزار و ۴۲ واحد تولیدی دارای پروانه وجود دارد که از این تعداد ۸۳۹ واحد فعال و ۱۹۹ واحد غیرفعال است، گفت: برای فعال‌سازی ۷۸ واحد تولیدی غیرفعال هر هفته جلساتی تشکیل می‌شود که از این تعداد ۲۵ مورد تاکنون فعال شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل با بیان اینکه برای حمایت از سرمایه‌گذار باید مشوق داشت، تصریح کرد: با توجه به این که تسهیلات سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اردبیل را احیا کرده است از بانک‌های عامل انتظار داریم در این زمینه نهایت همکاری و مشارکت را با ما داشته باشند تا بتوانیم در خدمات‌رسانی به مردم به شکل مناسب و قابل قبول عمل کنیم.

صادقی با اشاره به اینکه سهم ابلاغی استان از اعتبارات کم‌بهره تبصره ۱۸ قانون بودجه ۲ هزار و ۲۳۰ میلیارد ریال بود، افزود: ۵۰ درصد این مبلغ معادل هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال آن تخصیص داده شد و همچنین صاحبان واحدهای صنفی آسیب‌دیده از کرونا اعم از خویش فرما، کارفرمای رسمی و متقاضیان غیررسمی برای استفاده از تسهیلات کرونا در استان ۶۵۲ واحد بودند که ۹۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال از تسهیلات کرونا استفاده کردند.

وی به شیوع بیماری کرونا و زیان تحمیلی به تمام واحدهای صنعتی نیز اشاره کرد و گفت: راهکارهای مناسب در راستای ارائه تسهیلات و رفع مشکلات در این زمینه اولویت اساسی است که در این زمینه درصدد هستیم با همکاری دستگاه‌های اجرایی در راستای رفع نابسامانی اقتصادی کشور گام برداشته و به اهداف خود در این زمینه دست یابیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up