• شناسه خبر : 36682
  • تاریخ انتشار : 01 مهر 1399 - 11:09

ترویج فرهنگ انفاق و نوع‌دوستی برای کمک به دانش‌آموزان مناطق محروم استان یک اولویت اساسی است که در این زمینه اجرای پویش مهر عاطفه‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

کلاس مدرسه

یکی از وظایف مهم تعلیم و تربیت نشر فرهنگ خیرخواهانه است که در این زمینه آموزش و پرورش در کنار کمیته امداد رسالت خطیر و حساسی بر عهده دارد و در این زمینه باید با ترویج فرهنگ انفاق و نوع‌دوستی کمک به دانش‌آموزان در مناطق محروم و کم‌برخوردار به صورت همه‌جانبه فراگیر و نهادینه‌سازی شود.

کمک و حمایت خیرین نیز در این امر خداپسندانه بسیار حائز اهمیت است و کمک به دانش‌آموزان نیازمند و کم‌برخوردار جامعه موضوعی است که باید مورد توجه اساسی و ویژه واقع شود تا آموزش را بدون توقف ادامه داده و از آسیب‌های اجتماعی که در این زمینه تهدیدکننده است جلوگیری به عمل آوریم.

پویش آموزش و پرورش به عنوان یاری‌رسان دانش‌آموزان مستمند با شعار “مهر عاطفه‌ها” راه‌اندازی شده و این پویش در شبکه مجازی شاد اجرا می‌شود تا همه دانش‌آموزان  مشمول از اجرای این طرح بهره‌مند شوند.

ظرفیت فضای مجازی برای برگزاری پویش مهر استفاده می‌شود

در اینباره حسین دشتی، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی استان اردبیل بیان کرد: جمع‌آوری کمک‌های مردمی با برگزاری پویش مهر عاطفه و نیاز به استفاده از ظرفیت فضای مجازی در شبکه شاد به عنوان یک اولویت اساسی و مهم مطرح است.

وی با اشاره به این که برگزاری طرح‌های کمک‌رسانی به دانش‌آموزان مستمند در دوران شیوع کرونا منجر به کاهش توان اقتصادی برخی از مشاغل در جامعه شده است بیان کرد: در این زمینه کمک‌رسانی مردم به همدیگر به عنوان یکی از نیازهای معنادار در استان است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اردبیل ادامه داد: تربیت افراد متخصص همراه با تربیت افراد خیر باید در دستور کار آموزش و پرورش قرار گیرد و در این زمینه امیدواریم شاهد توسعه متوازن اقتصادی در کشور باشیم و به اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

دشتی ادامه داد: در راستای تبیین اهداف مهم طرح اکرام و محسنین نیز باید آموزش‌های لازم  به دانش‌آموزان ارائه شود و مدیران و مسئولان آموزشی باید به رسالت و وظایف خطیر خود عمل کنند و اهمیت برقراری عدالت اجتماعی و کاهش فاصله طبقاتی را به دانش‌آموزان بیاموزند.

وی اظهار کرد: آئین مهر عاطفه‌ها با شکلی متفاوت‌تر از سال‌های گذشته برگزار می‌شود و در این زمینه اهمیت به اجرای برنامه‌های متفاوت آموزش و پرورش اولویت اساسی است.

میزان کمک‌های مدارس با ظرفیت صدا و سیما افزایش می‌یابد

پرویز اصغری، مدیر سازمان دانش آموزی استان اردبیل نیز در ادامه با اشاره به این که میزان کمک‌های مدارس در سال‌های تحصیلی گذشته نیازمند استفاده از ظرفیت‌های صدا و سیما است و در این زمینه تشویق و ترغیب اولیا به ترویج این فرهنگ لازمه اساسی است.

وی با اشاره به این که برگزاری برنامه‌های مهر عاطفه‌ها در استان اردبیل با مشارکت دستگاه‌های مربوطه در سطح استان برگزار می‌شود بیان کرد: در این زمینه درنظرگیری شرایط کرونایی جامعه برای برگزاری این آئین لازمه اساسی است تا بتوانیم پویش شبکه مجازی شاد را با شعار همدلی را برای همه دانش‌آموزان انجام دهیم.

طرح مهر عاطفه‌ها همزمان با یک مهر ماه در سراسر استان با همکاری مسئولان و دستگاه‌های مربوطه برگزار می‌شود که در این زمینه تشکیل کمیته‌ مشترک بین کمیته امداد و سازمان بسیج دانش‌آموزی انجام یافته است.

گزارش از زهرا رضازادهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up