• شناسه خبر : 36702
  • تاریخ انتشار : 02 مهر 1399 - 01:45

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با تزریق اعتبار ۵۷۰ میلیارد ریال پروژه راه خلخال – منجیل شتاب می‌گیرد.

محبوب حیدری

 

محبوب حیدری در حاشیه بازدید از روند عملیات اجرایی راه در حال احداث خلخال، کلور، درام ، منجیل در بخش شاهرود خلخال اظهار داشت: برغم محدودیت بوجود آمده در اجرای طرح‌های راه‌سازی استان ناشی از شیوع بیماری کرونا، با تزریق اعتبار ۵۷۰ میلیارد ریال پروژه راه خلخال – منجیل شتاب می‌گیرد.

وی با بیان اینکه تمام پروژه‌ها و طرح‌های راه‌سازی جنوب استان در شهرستان‌ خلخال فعال بوده، افزود: با وجود بدهی ۴۰۰ میلیارد ریالی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل به پیمانکاران مجری سه پروژه بزرگ راه‌سازی در جنوب استان اردبیل محدودیت اعتباری مانع از پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها نشده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به اینکه در حال حاضر عملیات خاکبرداری ، خاکریزی و ابنیه فنی این مسیر در حال انجام است، بیان کرد: پیمانکار این پروژه با بکارگیری ۳۳ دستگاه ماشین‌آلات سنگین و سبک تلاش می‌کند تا کار این پروژه شتاب گیرد.

حیدری تصریح کرد: طول این راه ۵۵ کیلومتر بوده که ۴۲کیلومتر آن در حوزه استحفاظی اردبیل و باقی نیز در حوزه استحفاظی استان زنجان قرار دارد که از ۴۲ کیلومتر مجموع این محور اصلی در حوزه استحفاظی استان اردبیل ۳۲ کیلومتر در حال اجرا بوده است.

وی افزود: راه اصلی خلخال – منجیل از جمله راه‌های فاقد گردنه‌های برف‌گیر و تونل و یکی از راه‌های ایمن برای سفر به مرکز کشور در تمام فصول سال است که با تکمیل می‌تواند عاملی مهم برای جذب گردشگر و مسافر به استان باشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up