• شناسه خبر : 36705
  • تاریخ انتشار : 02 مهر 1399 - 12:57

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل گفت: وضعیت گمرکات استان در رابطه با واردات و صادرات مطلوب است.

گمرک

ارژنگ عزیزی در جلسه بررسی مسائل گمرک بیله سوار گفت: عدم اجازه خروج به کامیون‌های حامل بار صادراتی در گمرک کشور مقابل و ترانشیپ آن کالا‌ها به کامیون‌های کشور همسایه و عودت کامیون‌های ایرانی به گمرک بیله سوار از جمله مسایلی است که باید با ورود طرفین بر طرف شود.

وی افزود: نبود آزمایشگاه مجهز و استاندارد و عدم استقرار ایکس ری کامیونی و نیز نامناسب بودن راه‌های مواصلاتی گرمی، بیله سوار و کمربندی بیله سوار جز مواردی است که نیاز به توجه بیشتر مسوولان کشوری دارد.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل عدم شفافیت قوانین و ضعف سایر زیر ساخت‌ها را از مشکلات گمرک مرزی بیله سوار دانست و گفت: با حل مسایل مطروحه این گمرک ظرفیت بسیار بالایی جهت صادرات و واردات برای کشور دارد و علیرغم وضعیت کرونایی حتی یک روز تعطیل نشده است.

عزیزی ضمن قدردانی از اعضای کمیته قیمت گذاری تصریح کرد: اعضای کمیته دائمی قیمت گذاری پایه کالا‌های صادراتی را به واسطه موافقت با درخواست استانداری اردبیل عملی کردند.

وی ادامه داد: این کمیته در رابطه با کاهش قیمت پایه سیب زمینی از۲۰۰ دلار به ۱۰۰دلار موافقت کرده اند که امیداوریم در رابطه با تجدیدنظر در قیمت پایه صادراتی ۵ قلم پیشنهادی دیگر استانداری مساعدت لازم را داشته باشند.

معاون امور اقتصادی استاندار اردبیل با بیان اینکه وضعیت گمرکات استان و واردات و صادرات در یک سال گذشته و همچنین ۵ ماهه اول امسال نسبت به سایر مناطق مطلوب بوده است افزود: علیرغم محدودیت‌ها و ممنونیت‌های کرونا و تحریم‌های ظالمانه کشور طبق آمار حمل وتقل پایانه‌های استان رتبه قابل توجهی داریم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up