• شناسه خبر : 36770
  • تاریخ انتشار : 03 مهر 1399 - 12:19

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: روند ابتلا به کرونا همچنان سیر صعودی دارد و در این زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک همچنان اولویت اساسی است.

بیمار کرونا

شهرام حبیب‌زاده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: روند ابتلا به کرونا همچنان سیر صعودی دارد و در این زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک اولویت اساسی همچنان حرف اول را می‌زند.

وی با اشاره به این که اهمیت به بهبود مبتلا شدگان به کرونا در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان با جدیت ادامه دارد گفت: درصدد هستیم با تلاش‌های انجام یافته اپیدمی دوم کرونا را مهار کرده و با همکاری مردم از آغاز اپیدمی سوم کرونا جلوگیری کنیم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: طبق آخرین آمار به دست آمده ۴۰ بیمار جدید در سطح استان اردبیل به این ویروس مبتلا شده‌ و در مراکز درمانی بستری شدند و ۴۴ بیمار نیز با بهبودی نسبی از بیمارستان مرخص شدند که در مجموع میزان بهبودیافتگان در حال حاضر به ۶ هزار و ۶۱۷ نفر رسیده است.

حبیب‌زاده ادامه داد: در حال حاضر ۵۳ بیمار تحت مراقبت‌های ویژه نیز در استان داریم و در مجموع ۲۳۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی اردبیل بستری هستند که تحت مراقبت قرار دارند و در تلاش هستیم هر چه سریع‌تر این بیماران بهبودی کامل پیدا کرده و از بیمارستان مرخص شوند.

وی اظهار کرد: امیدواریم مردم استفاده از ماسک و دستکش را به عنوان برنامه روزانه در دستور کار قرار دهند و با فرهنگ‌سازی در این زمینه ما را در تحقق اهداف مورد نظر رهنمون کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up