• شناسه خبر : 36797
  • تاریخ انتشار : 03 مهر 1399 - 10:46

سیاهی و تیرگی دور چشم، شما را بسیار پیرتر از سن خود نشان می‌دهد که در اینجا شما را با ۶ عادتی که باعث این اتفاق می‌شود آشنا می‌کنیم.

دور چشم

تیرگی و گودی زیر چشم هیچ ضرری ندارد، اما شما را نسبتاً پیر و خسته نشان می‌دهد. تیرگی زیر چشم می‌تواند نشانه‌ای از مشکل کم‌خوابی شما باشد؛ پوست زیر چشم یکی از ظریف‌ترین قسمت‌های بدن است و در این قسمت هیچ غده چربی وجود ندارد.

دلایل متعددی مانند وراثت، پیری، استرس، تغییرات هورمونی، کمبود تغذیه‌ای و کمبود خواب، باعث به وجود آمدن سیاهی زیر چشم می‌شود.

قرار گرفتن بیش از حد در معرض آفتاب نیز ممکن است بدن شما را به تولید ملانین بیشتر -رنگدانه‌ای که به پوست رنگ می‌دهد- وادار کند که یکی از دلایل تیرگی زیر چشم نیز است.

با افزایش سن، پوست ما لاغر‌تر می‌شود و چربی و کلاژن خود را از دست می‌دهد. این موضوع باعث می‌شود رگ‌های خونی سیاه که در زیر چشم وجود دارد، نمایان شود و می‌تواند یکی از علت‌های تیرگی زیر چشم شود.

برخی از سبک‌های زندگی نادرست و عادات پوستی نیز می‌توانند باعث سیاهی زیر چشم شوند. در اینجا ۶ عادت از این دست آورده شده است که باید برای کاهش تیرگی زیر چشم تغییر کند.

خواب ناکافی

خواب کافی و مناسب برای سلامت کلی فرد مناسب است؛ خواب ناکافی باعث می‌شود که خون به خوبی در پوست جریان پیدا نکند و باعث تیرگی زیر چشمان شما شود.

پاک نکردن آرایش چشم

اگر آرایش چشم خود را بعد هربار آرایش کردن پاک نکنید، باعث تغییر رنگ و تیرگی زیر چشم می‌شود. بهتر است هر بار قبل از خواب آرایش چشم خود را پاک کنید.

عدم مصرف کافی مایعات

مصرف کم مایعات باعث کم آبی پوست می‌شود و پوست شما خشن و خشک می‌شود. توصیه می‌شود که آب و آبمیوه‌های بیشتری مصرف کنید تا تیرگی زیر چشم را از خود دور نگه دارید.

پاکسازی ناملایم پوست

هنگام پاک کردن آرایش قبل از رفتن به رختخواب، با پوست خود ملایم باشید چراکه پوست زیر چشم بسیار حساس است. پاکسازی پوست به صورت ساینده باعث آسیب به پوست و ایجاد سیاهی در طول زمان می‌شود.

استفاده بیش از حد از وسایل آرایشی چشم

مواد آرایشی مصنوعی و ساخته شده برای چشم بسیار مضر هستند و اطراف آن را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهند و باعث تیرگی زیر چشم می‌شوند. حتماً قبل از آرایش چشم‌ها از مرطوب کننده‌ها استفاده کنید تا اطراف چشم تحت تاثیر این مواد قرار نگیرد.

خوابیدن روی شکم

بسیاری از افراد عادت دارند که روی شکم بخوابند، اما این عادت برای چشم‌ها مناسب نیست. خوابیدن در این حالت باعث می‌شود تا چرخش خون در زیر چشمان شما به صورت کامل صورت نگیرد و باعث سیاهی زیر چشم شما شود.

بهداشت نیوزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up