• شناسه خبر : 36875
  • تاریخ انتشار : 06 مهر 1399 - 02:42

مدیر اداره تبلیغات اسلامی مشگین‌شهر عدم معرفت نسبت به فانی بودن امور دنیایی را عامل اصلی گمراهی دانست و گفت: بی‌بصیرتی انسان‌ها به حرکت‌های اسلامی در طول تاریخ آسیب زده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین صادق صمدی در دیدار با طلاب مدرسه علمیه فاطمیه(سلام‌الله‌علیها) مشگین‌شهر با تاکید بر این که دنیا محوری مانع تعالی انسان است، گفت: وابستگی به امور دنیوی سبب غفلت انسان از خدای متعال و مبدا دوری از ملکات اخلاقی و انسانی است.

وی افزود: تعلقات دنیوی از قبیل علاقه به مال و ثروت، همسر و فرزند، جاه و مقام و غیره انسان را از تقرب و سلوک باز می‌دارند.

مدیر تبلیغات اسلامی مشگین‌شهر در این راستا تصریح کرد: البته بر اساس آموزه‌های اسلامی دل بستن به امور دنیوی مذموم است که موجب غفلت انسان از خدا می‌شود.

صمدی بی‌بصیرتی و عدم معرفت نسبت به فانی بودن امور دنیوی را عامل اصلی گمراهی انسان‌ها دانست و اظهار داشت: در تاریخ اسلام به ویژه در ماجرای عاشورا شاهدیم که برخی از خواص بی‌بصیرت به سبب گرایش به امور دنیوی، به حرکت‌های اسلامی آسیب وارد کردند.

این مقام مسوول در ارائه راهکار برای نجات از حب دنیا گفت: برای گسستن از تعلقات دنیوی، اصلاح نفس و ذکر خدا راهکارهای موثری هستند؛ چراکه تا اسباب بیمارى ریشه‌کن نشود درمان‌ها ناکارآمد خواهند بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up