• شناسه خبر : 36980
  • تاریخ انتشار : 07 مهر 1399 - 02:24

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: قدرت پاسخ‌گویی به جنایات آمریکا مانند پرتاپ موشک به پایگاه عین‌الاسد، از مهم‌ترین دستاوردهای دفاع مقدس است.

مهدی ستوده

حجت‌الاسلام مهدی ستوده پیش‌ازظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: فروپاشی ائتلاف ابرقدرت‌ها، قدرت پاسخ‌گویی به جنایات آمریکا مانند پرتاپ موشک به پایگاه عین‌الاسد بعد از شهادت سردار سلیمانی، تقویت روحیه گروه‌های جهادی، اتحاد بین نیروهای مسلح، تقویت توان نظامی و تسلیحاتی کشور از مهم‌ترین دستاوردهای دوران دفاع مقدس هستند.

وی افزود: در جنگ هشت ساله، کلمه مقدس در کنار دفاع قرار گرفت و از دلایل محکم تقدس این دفاع، فردی مانند حضرت امام خمینی(ره) به‌عنوان عارف‌ترین، الهی‌ترین و مجتهدترین فرد در فرماندهی این دفاع قرار داشت و از طرفی در جبهه مقابل، صدام طرفدار کفار بود، بنابراین برای رزمندگان ما این جبهه‌بندی به‌طور کامل مشخص شد و با اعتقاد به این‌که چه بکشیم و چه ما را بکشند پیروز میدان هستیم، به میادین نبرد شتافتند.

گرامی‌داشت دفاع مقدس منحصر به روز خاصی نیست

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با اشاره به تاریخ کهن کشورمان بیان کرد: ما قبل از انقلاب هم جنگ‌های متمادی با کشورهای همسایه داشته‌ایم و کلمه دفاع را نیز به کار می‌بردیم اما در اثر بی‌لیاقتی پادشاهان هر بار بخشی از خاک کشور را از دست دادیم.

ستوده ادامه داد: عزت و عظمت اسلام در سایه دفاع از ارزش‌ها و به واسطه خون هزاران شهید به دست آمده و آرامش امروز ما مرهون جان بر کفی‌های عزیزان ایثارگر است که باید قدردان زحماتشان بود.

وی با اشاره به لزوح حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس تصریح کرد: گرامی‌داشت دفاع مقدس منحصر به روز و ساعات و افراد خاص نیست، تمام کسانی که از برکات دفاع مقدس بهره‌مند هستند باید در تلاش برای حفظ این میراث باشند، از جمله یاد شهدا که زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up