• شناسه خبر : 37187
  • تاریخ انتشار : 10 مهر 1399 - 02:28

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل گفت: برنامه‌های اوقاف در نیمه نخست امسال مطابق با شرایط کرونایی جامعه و بر اصل رعایت پروتکل‌های بهداشتی پیشگیرانه از کرونا برگزار می‌شود و همچنان ادامه دارد.

مهدی ستوده

حجت الاسلام مهدی ستوده روز پنجشنبه در جلسه تشکیل کارگروه‌های تخصصی اداره اوقاف و امور خیریه خلخال اظهارداشت: در حوزه ثبتی نیز با اخذ اسناد مالکیت و در حوزه فرهنگی اجتماعی با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی اقدامات شایسته‌ای در استان انجام شد.

وی افزود: در حوزه اجتماعی گام بزرگی با تشکیل کارگروه‌های پنج گانه صورت گرفته که مهم‌ترین آن اهدای ۱۱۰ مورد جهیزیه و کلنگ‌زنی و آغاز بکار پروژه احداث یتیم‌خانه امام رضا (ع) در شهر اردبیل است.

وی از توزیع یک‌هزار بسته نوشت‌افزار تحصیلی در بین دانش‌آموزان نیازمند اردبیل خبر داد و گفت: این بسته‌ها همزمان با بازگشایی مدارس در قالب “طرح مهر تحصیلی” در بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع شد.

حجت‌الاسلام مهدی ستوده اظهارداشت: مجموع ارزش بسته‌های توزیعی در بین دانش‌آموزان نیازمند و آسیب‌پذیر استان ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بود.

او افزود: طرح مهر تحصیلی در راستای سیاست حمایتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند در آستانه آغاز سال تحصیلی جدید در استان اردبیل اجرا شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل بیان کرد: بسته مهر تحصیلی توزیعی در بین دانش‌آموزان شامل کیف، دفتر، مداد، مدادرنگی و سایر وسایل موردنیاز تحصیلی بود که به دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی و متوسطه اهدا شد.

او با بیان اینکه نظارت بر نحوه اجرای صحیح و امینانه نیات واقفان از مهم‌ترین رسالت‌های اوقاف و امور خیریه است، اضافه کرد: بسته‌های مهر تحصیلی طبق نیات واقفان خیراندیش تهیه و در بین دانش‌آموزان توزیع شد.

مدیرکل امور اوقاف و خیریه استان اردبیل با تاکید بر لزوم ترویج فرهنگ وقف مشارکتی در بین مردم و برای بهره‌مندی جامعه از خیرات و برکات این گونه وقف افزود: آثار و برکات وقف مشارکتی در زندگی فردی و اجتماعی فراوان بوده و وقف مشارکتی وقفی است که برای موضوعی مشترک و با مشارکت چند واقف انجام می‌شود.

وی تشریح کرد: در وقف مشارکتی افراد خیر با هر سطح درآمدی می‌توانند در انجام یک کار خیر مشارکت داشته و از اجر معنوی آن برخوردار شوند.

وی اظهارداشت: با انجام بازرسی دقیق دوره‌ای از ادارات اوقاف و امور خیریه شهرستان‌ها نقاط قوت و ضعف این ادارات شناسایی و برای رفع نواقص و ارائه خدمات بهینه خیریه و تقویت فرهنگ وقف در جامعه اقدام می‌شود.

حجت‌الاسلام کریم اسدی ، امام جمعه خلخال نیز در این جلسه از وقف به عنوان حسنه جاریه در دین اسلام یاد کرده که انسان می‌تواند با وقف بخشی از مال خود در کمک به امور خیریه و نیازمندان دریافت پاداش خود از خدواند منان را در دنیا و آخرت تضمین کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up