• شناسه خبر : 37205
  • تاریخ انتشار : 10 مهر 1399 - 02:06

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: رعایت دستورالعمل‌های ساده بهداشتی مانند استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی کننده در اردبیل ناملموس است.

بیمار کرونا

شهرام حبیب‌زاده ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل با اظهار تأسف و نگرانی درباره عدم رعایت ساده‌ترین دستورالعمل‌های بهداشتی همچون ماسک و ضدعفونی‌کننده در بین مردم اظهار داشت: متأسفانه برخی شرایط نامناسبی در استان اردبیل وجود دارد که مردم با دیدن کاهش فوتی‌ها فکر می‌کنند موضوع حل شده است در حالی که به هیچ عنوان آمار فوتی‌ها نباید ملاک عدم رعایت مردم باشد.

وی با اشاره به این که جامعه پزشکی و کادر درمان شبانه‌روز برای کاهش فوتی‌های کرونایی در تلاشند گفت: به همین منظور در راستای اعمال برنامه‌ریزی‌های لازم و نیز پلاسمای خون نیز نیاز است برای بهبودی بیماران مبتلا به کرونا تصمیمات لازم اتخاذ شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل ادامه داد: کرونا فقط و فقط با همکاری مردم مهارشدنی است و تمامی این تلاش‌ها در کنار تلاش مردم مثمرثمر است و از مسئولان و دستگاه‌های مربوطه انتظار داریم برخورد جدی و قاطع با متخلفین مربوطه را مبنای کار قرار دهند.

حبیب‌زاده ادامه داد: یکی از عواملی که در این زمینه از عدم برخورد قانونی با افراد خاطی خبر می‌دهد وضعیت تحریمی کشور و مشکلات معیشتی مردم است در حالی که هشدارها در این باره کلامً علمی است و اگر مردم بدون در نظر گرفتن عواقب به ادامه زندگی بپردازند  شرایط بدی پیش روی ما خواهد بود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر سه شهرستان اردبیل در وضعیت قرمز به سر می‌برند و مابقی نیز در وضعیت هشدار و نارنجی قرار دارند و شهرستان کوثر فقط سفید است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up