از زمان شیوع کرونا مسئولین مرتب به رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید می‌کنند اما مردم با بی‌توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی رکورد ابتلا به کرونا را در استان رقم زند.

 

بیمار کرونا

گزارش: نسرین آذرکیش

با نگاهی به آمارهای ارائه شده از سوی ستاد مبارزه با کرونا کشور می‌توان به این نتیجه رسید که بیماری کروناویروس با سرعت بسیار بالایی در کشور در حال انتشار و انتقال است مهمترین عامل این انتشار چیزی بغیر از سهل‌انگاری مردم نیست.

باید بگوییم که هنوز بسیاری از مردم جدیت موضوع را درک نکرده و این بیماری را یک شوخی یا بازی تلقی می‌کنند طوریکه اگر از زمان شیوع کرونا به رعایت پروتکل‌ها که اصلی‌ترین سفارس و تاکید مسئولین برای شکست این ویروس منحوس بود عمل می‌کردند امروزه میتوانستیم به زندگی خود طبق روال عادی ادامه دهیم.

مغازه‌داران و شهروندانی که بدون  رعایت هیچ یک از موارد بهداشتی و بدون ماسک همچنان آمار ابتلا به کرونا را باور ندارند و با بی‌توجهی به دستورالعمل‌های بهداشتی رکورد ابتلا به کرونا را در استان اردبیل رقم زدند و روزهای سختی را سپری می‌کنند.

متأسفانه در اردبیل نیز رعایت مسائل بهداشتی آن طور که باید قابل قبول نیست و طبق گفته دانشگاه علوم پزشکی میزان بیماران بسیار زیاد شده است بطوریکه در شرایط حاد کرونایی قرار گرفته است.

کرونا در اردبیل همچنان قربانی می‌گیرد

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل  با بیان اینکه کرونا در استان اردبیل همچنان قربانی می‌گیرد، اظهار داشت: وضعیت قرمز شیوع کرونا در استان همچنان ادامه دارد و با تداوم این روند، در شبانه‌روز گذشته ۴۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی این استان بستری شده و سه نفر از بیماران نیز جان خود را از دست دادند.

حبیب‌زاده تصریح کرد: هم‌اکنون سه شهرستان اردبیل، مشگین‌شهر و خلخال در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

وی با بیان اینکه در فرآیند بررسی اپیدمی کرونا در استان، مواردی از افزایش تعداد مبتلایان در سنین زیر ۱۸ سال گزارش شده است، گفت:  با توجه به افزایش و تداوم شدت شیوع کووید.۱۹، پیشنهاد تعطیلی یک هفته‌ای مدارس به ستاد استانی مقابله با کرونا ارائه شده است که در ستاد استانی مقابله با کرونا در خصوص تعطیلی احتمالی یک هفته‌ای مدارس استان تصمیم‌گیری خواهد شد.

وضعیت ابتلا و بستری‌های جدید در شهرستان سرعین جدی‌تر شده است

فرماندار سرعین در جلسه ی ستاد کرونای شهرستان اظهار داشت:  وضعیت ابتلا و بستری‌های جدید در شهرستان سرعین جدی‌تر شده است  و مهمترین منبع آلودگی کرونا، همچنان اجتماعات انسانی و مراسمات دسته جمعی می‌باشد.

حسن‌پور بیان کرد: با شناسایی معلمان و دانش آموزان مشکوک و مبتلا،برخی مدارس شهری و روستایی تا اطلاع ثانوی تعطیل شده و آموزش از طریق غیرحضوری انجام می‌شود.

انتظار می‌رود مردم و کسانی که اعتقادی به خطرات و تهدیدهای این ویروس ندارند برای از بین بردن این ویروس ناخوانده که روزبه روز وضعیت وخیم‌تری را برای جامعه رقم می‌زند، از خواب غفلت بیدار شوند و سهل‌انگاری و عادی‌سازی‌ها را کنار بگذارند و کمی هم به سلامتی دیگران بیاندیشند.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/37672