• شناسه خبر : 37867
  • تاریخ انتشار : 20 مهر 1399 - 02:27

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: هیچ گونه مشکلی در تامین بذور اصلاح شده و مرغوب با عملکرد هکتاری بالا وجود ندارد و کلیه بهره‌برداران می‌توانند با تامین بذور مورد نیاز عملیات کشت پائیزه را با موفقیت مدیریت کنند.

مزرعه کشاورزی

خلیل نیکشاد صبح امروز از طریق ویدئو کنفرانس به صورت مستقیم در نشست سراسری روسای سازمانهای جهاد کشاورزی سراسر کشور با موضوع کشت پائیزه در اردبیل اظهار داشت: امسال برنامه کشت برای گندم آبی ۵۴هزار هکتار و گندم دیم ۲۳۵ هزار هکتار است.

وی گفت: هیچ گونه مشکلی در تامین بذور اصلاح شده و مرغوب با عملکرد هکتاری بالا وجود ندارد و کلیه بهره‌برداران می‌توانند با تامین بذور مورد نیاز عملیات کشت پائیزه را با موفقیت مدیریت کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل افزود: تاکنون دو هزار هکتار از اراضی آبی و ۵ هزار هکتار از اراضی دیم به زیر کشت رفته است و عملیات کشت کماکان ادامه دارد .

وی در خصوص وضعیت دانه‌های روغنی نیز افزود: بر اساس سیاست‌های ابلاغی از سوی وزارت جهاد کشاورزی باید پائیز امسال ۱۵ هزار هکتار از اراضی استان به زیر کشت محصولات دانه های روغنی بالاخص کلزا برود که در حال حاضر ۲۵۰۰ هکتار از این میزان به زیر کشت رفته است و مابقی تا پایان آبان ماه کشت خواهد شد.

نیکشاد افزود: در خصوص زراعت جو هدفگذاری شده است تا ۱۰۰ هزار هکتار از مزارع استان به این زراعت اختصاص یابد که خوشبختانه بذور مرغوب و پر محصول تهیه شده ودر حال توزیع در بین زارعین و بهره برداران است  و با توجه به قیمت مناسب خریدی نیز که برای این محصول در نظر گرفته شده است زارعین میل و رغبت خوبی برای کشت این محصول دارند .

وی ادامه داد: در کشت پائیزه امسال نیز ۳۰۰۰ هکتار برای کشت چغندر قند اختصاص یافته است که بذور مورد نیاز آن تامین شده است و با شروع آبانماه این میزان از اراضی نیز به زیر کشت این محصول خواهد رفت .

وی در خصوص وضعیت کشت حبوبات نیز افزود: کشت حبوبات در استان در سطح ۴۰ هزار هکتار هدفگذاری شده است که عمده کشت آ ن به صورت پائیزه در نظر گرفته شده است که به صورت کشت انتظاری انجام خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up