• شناسه خبر : 38056
  • تاریخ انتشار : 23 مهر 1399 - 02:36

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از سند دار شدن کلیه عرصه های ملی و منابع طبیعی تا سال ۱۴۰۰ خبر داد.

زمین خواری

شهامت هدایت اظهار داشت: برای تثبیت حاکمیت دولت و در راستای رفع موانع و مشکلات و حل اختلافات با منابع طبیعی و مردم در عرصه‌های منابع طبیعی سنددار شدن عرصه‌های منابع طبیعی با جدیت دنبال شد و بدین منظور منابع طبیعی با کمک دستگاه قضایی و اداره کل  ثبت استان به جد این امر را شروع کرده که در مرحله کاداستر است.

وی افزود: این اداره کل با همکاری  اداره کل ثبت  استان به  تمامی شهرستانها مراجعه کرده و اخیرا هم در شهرستان خلخال و مشگین‌شهر با حضور کارشناسان ثبت و رییس ثبت شهرستان جلسات مشترک برگزار شد تا کلیه موانع و مشکلات در راستای سند دار شدن اراضی و منابع حل شود.

وی ادامه داد: ثبت منابع ملی تا این مرحله پیشرفت خوبی داشته است به طوری که در مرحله اول اراضی شش دانگ ملی در اولویت هستند و همچنین اراضی که مطابق ماده ۵۴ رفع تداخل به رسمیت شناخته شده در حال حاضر سند دار می‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان افزود: اخیرا سنددار شدن کوه سبلان را آغاز کرده‌ایم و شهرستان‌های سرعین، نیر و مشگین‌شهر که در دامنه سبلان قرار گرفته‌اند تمام مراحل ثبت را به اتمام رسانده‌اند و در مرحله اخذ سند به این مناطق هستیم.

وی اضافه کرد: قله سبلان با ۷۰۰ هکتار مساحت سند دار شدکه شامل هفت ییلاق است که سند آن رسما صادر شده است  و به محض سنددار شدن دامنه‌های آن  در یک مراسم  از سند قله سبلان با حضور رییس دادگستری و رییس ثبت استان رونمایی خواهد شد.

 هدایت تصریح کرد: تا ۲۰ روز آینده تمامی ییلاقات  نیز سنددار خواهد شد که این امر منجر به جلوگیری از تعدی و تجاوز به عرصه‌های منابع طبیعی شده و به نوعی حالت حفاظتی از منابع طبیعی استان خواهد بود.

وی گفت: این روند در شهرستانها نیز ادامه دارد و در منطقه بز قوش خلخال و در قشلاقات نیز مراحل ثبت انجام شده و به زودی در دو شهرستان جشن انفال گرفته خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up