• شناسه خبر : 38062
  • تاریخ انتشار : 23 مهر 1399 - 02:46

مدیرکل ‌استان‌های وزارت ارشاد گفت: به دنبال حل مشکلات فرهنگ و ارشاد هستیم و در این زمینه واگذاری به بخش خصوصی برای حل این مشکلات در دستور کار است.

تودیع و معارفه

مراسم تودیع و معارفه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل با حضور مسئولین استانی و کشوری برگزار شد و در این مراسم از زحمات مدیرکل اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ناصر اسحاقی تحلیل به عمل آمد و عبدالله بحرالعلومی به عنوان مدیرکل جدید این مجموعه منصوب شد.

علی غیاثی مدیرکل امور استانهای وزارت ارشاد ظهر امروز در این مراسم اظهار داشت: ایجاد زیرساخت‌های تشکل‌های هنری نیازمند توانمندسازی و منسجم‌سازی است و نقش ستاد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سپردن کارها و امور به هنرمندان است که باید با ایجاد تشکل‌های قوی و منسجم به تحقق امور پرداخته شود.

وی افزود: موسسات فرهنگی به معنای واقعی داشتن توانایی اجرای کارها از صفر تا ۱۰۰ است اما با توجه به این که انجمن‌های فرهنگی و هنری مشکلات قانونی دارند پیگیری‌های لازم برای حل مشکلات آنان مبنای کار است که امیدواریم هر چه سریع‌تر محقق شود.

مدیرکل امور استان‌های وزارت ارشاد ادامه داد: به دنبال حل مشکلات فرهنگ و ارشاد هستیم و در این زمینه واگذاری به بخش خصوصی برای حل این مشکلات در دستور کار است که این مسئله نیز برخی نواقصاتی دارد که متناسب با شرایط موجود در دستور کار است و در این زمینه مجموع مطالبی که در این زمینه بیان شده است نیازمند استفاده از توان داخلی و نیروهای داخلی است و رویکرد دوره مدیریت به این شکل خروجی‌های مثمرثمری به دنبال داشته است.

مجلس و دولت برای تعیین وظایف فرهنگ و ارشاد ورود پیدا کنند

در ادامه بهروز ندایی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل نیز بیان کرد: بر عهده گرفتن مسئولیت خطیر  فرهنگ و ارشاد به عنوان یک اولویت اساسی و خطیر است و در این زمینه برنامه‌های انجام یافته بسیار حائز اهمیت و اساسی است.

وی افزود: زمان آن فرارسیده است که دولت و مجلس برای حل مشکلات مالی این وزارتخانه ورود پیدا کرده و وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد را مشخص کنند تا بتوانیم شرایط مناسبی را در این زمینه فراهم کنیم چرا که اکثر دستگاه‌های فرهنگی همچون صدا و سیما بسته‌های فرهنگی زیادی دارند که به همین منظور نیاز است تا قوانین مالی وزارت فرهنگ و ارشاد حداقل تابع قوانین دانشگاه باشد تا بتوانیم اهداف مورد نظر را محقق کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل بیان کرد: توسعه کارهای فرهنگی و حفظ فرهنگ اصیل ایران اسلامی و جلوگیری از ورود فرهنگ‌های غریبه به داخل کشور و صدور فرهنگ ایران اسلامی به کشورهای دیگر باید با تدوین برنامه‌های مدیریتی پیش رو باشد تا بتوانیم آن طور که باید به اهداف خود دست یابیم.

ندایی افزود: در بحث میراث فرهنگی نیز که از این حوزه جدا شده هم با مشکلاتی مواجه هستیم که نیازمند اصلاح است و با وضعیت موجود شرایط خوبی در کمک به بخش فرهنگ و هنر باید وجود داشته باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل ادامه داد: مدیریت در این مجموعه کار سختی است و به علاوه کارکردن در حوزه فرهنگی نیازمند چکش‌کاری‌های فراوان است و همچنین  مدیریت بر اصحاب فرهنگ و هنر نیازمند همکاری و حمایت‌های همه‌جانبه است که به تنهایی نمی‌توان در این زمینه به خروجی‌های مورد انتظار دست یافت و نیاز است با ظرافت و اشرافیت کامل با این مسائل مواجه شویم و خواسته‌های آن را دریافته و مدیریت را به خود هنرمندان واگذار کنیم.

ندایی گفت: ایجاد زیرساخت‌های لازم برای ادامه کار هنرمندان وظیفه اصلی ما است چرا که مسئولیت تعریف شده بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد گسترده و حائز اهمیت است و با دستگاه‌های فرهنگی دیگر آمیخته شده که به همین دلیل باید وظایف مشخص شود تا کارها پیش برود.

وی ادامه داد: بحث مالی نیز حائز اهمیت است که تمهیداتی در این زمینه توسط مسئولین و مجلس مبنای کار است و بحث هماهنگی با سایر دستگاه‌های فرهنگی و اقدام برای برطرف‌سازی نواقصات در حال حاضر برای حل مشکلات مربوطه اولویت اساسی است.

در ادامه رزومه کاری و فعالیت مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل آمده است: عبدالله بحرالعلومی کارشناس ارشد امور فرهنگی، رسانه‌ای و روابط بین‌الملل از اولین سردبیران خبر شبکه سحر بوده و تجربه بالغ بر ۳۰ سال فعالیت فرهنگی، رسانه‌ای و ترجمه و تالیف برنامه‌های سیاسی، اجتماعی، مذهبی در رادیو و تلویزیون در عرصه‌‌های داخلی و بین‌الملل داشته است.

وی شاعر، پژوهشگر و نویسنده بوده و همچنین حضور پر رنگ بالغ بر بیست سال در جشنواره‌های داخلی و بین‌المللی آیینی (اردبیل، تبریز، ارومیه، زنجان و تهران) و دارای تندیس‌ها و تقدیرنامه‌های متعدد به عنوان برگزیده ادبی، فرهنگی و رسانه‌ای داشته است.

بحرالعلومی مؤلف چندین مقاله علمی-تحقیقی در زمینه‌های سیاسی، ادبی و فرهنگی بوده که یکی از شاخص‌ترین آنها تحقیق، گرداوری و تصحیح آثار بدست آمده از شاعر مشهور عاشورائی بیضاء اردبیلی است.

وی از بسیجی‌های فعال طی سالیان متمادی، بالاخص عضو گردانهای سایبری بسیج سازمان صدا و سیما بوده و بمدت ۶ ماه در دوره‌‌ دانشجویی درسال‌های ۶۶ و ۶۷ در مناطق عملیاتی جنوب به خدمت داوطلبانه مشغول بوده است.

فعالیت‌های رسانه‌ای را از معاونت فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی از سال ۱۳۶۸ آغازکرده که از جمله فعالیتشان می‌توان به همکاری رسمی با موسسه کیهان از سال ۱۳۶۹ و گزارشگر کیهان هوایی و کیهان فرهنگی اشاره کرد که به گفته بحرالعلومی  مصاحبه با آیت‌الله بنی فضل(ره) از افتخارات دوره‌ی خدمتشان در کیهان بوده که برای اولین بار بصورت رسمی و در سطح رسانه‌ها موضوع مرجعیت رهبر معظم انقلاب اسلامی مطرح گردید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up