• شناسه خبر : 38066
  • تاریخ انتشار : 23 مهر 1399 - 02:17

رئیس پلیس فتا استان اردبیل از دستگیری افرادی که اقدام به نشر اکاذیب علیه مقامات قضایی استان می‌کردند، خبر داد.

شبکه ارتباطات سایبری

سرهنگ علی قهرمان طالع اظهار داشت: در پی رصد شبکه‌های اجتماعی توسط پلیس فتا، کارشناسان سایبری با گروه‌های تلگرامی روبه‌رو شدند که با انتشار اکاذیب و بارگذاری مطالب توهین‌آمیز علیه مقامات قضایی استان، اقدام به تشویش اذهان عمومی در فضای مجازی می‌کردند.

وی در ادامه افزود: بلافاصله کارآگاهان پلیس فتا به لحاظ حساسیت موضوع دست‌به‌کار شده و با جمع‌بندی مستندات و به‌کارگیری شگردهای پلیسی‌، اقدامات لازم در خصوص شناسایی ادمین و آی‌دی‌های ناشناس تلگرامی را آغاز کردند.

این مقام انتظامی گفت: پس از بررسی سرنخ‌های به‌دست‌آمده، دو نفر متهم اصلی پرونده مورد شناسایی قرارگرفتند و طی هماهنگی‌های لازم دستگیر شدند و جهت سیر مراحل تکمیل پرونده، تحویل مراجع قضایی گردیدند.

رئیس پلیس فتا استان اردبیل به هموطنان توصیه کرد: کاربران شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها باید توجه داشته باشند که هرگونه اظهارنظر، نشر اکاذیب، توهین و اهانت در خصوص افراد جامعه بار حقوقی دارد و طبق قانون با هنجارشکنان فضای اینترنت برخورد لازم خواهد شد؛ ضمناً کاربران می‌توانند جهت گزارش هرگونه تخلف در این فضا از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir اقدام کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up