معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه فاز نخست عملیات سرچم - اردبیل تا چند روز آینده آغاز می‌شود.

پروزه عمرانی

فرزاد قلندری صبح امروز در بازدید از پروژه‌های عمرانی اردبیل اظهار داشت: با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه فاز نخست عملیات سرچم – اردبیل تا چند روز آینده آغاز می‌شود که در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم و اساسی انجام یافته است.

وی بیان کرد: یک هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال برای بهره‌برداری از ۳۵ کیلومتر از این مسیر تخصیص یافته و ۶۰ کیلومتر نیز نهایتاً تا دو سال آینده به اتمام می‌رسد که اقدامات لازم در راستای زیرسازی و ملزومات اساسی آن در حال انجام است که می‌تواند در توسعه استان نقش حائز اهمیتی ایفا کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: ریل‌گذاری ۳۰ کیلومتر از مسیر راه‌آهن اردبیل – میانه نیز به همین منظور انجام یافته و تا پایان امسال ۱۰۰ کیلومتر می‌شود که در این زمینه با توجه به فعال بودن قطعات و ملزومات پروژه درصدد هستیم در اسرع وقت به اتمام برسد.

قلندری ادامه داد: هم‌اکنون این پروژه با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و در این زمینه زیرسازی و ریل‌گذاری آن نیز به ۷۰ درصد رسیده است که انتظار داریم در راستای اتمام این پروژه به تمامی اهداف توسعه‌ای خود دست یابیم.

وی اظهار کرد: عملیات تونل دوم حیران جاده نمین – آستارا نیز تا پایان تیر ماه سال آینده به مرحله بهره‌برداری می‌رسد که شرط اساسی برای اتمام این پروژه وضعیت مساعد آب و هوایی است که انتظار می‌رود در اتمام پروژه‌های مربوطه نقش شایانی ایفا کند.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/38098