رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: در حال حاضر تولید سیمان ۱.۵ برابر افزایش یافته اما با این وجود بحث کمبود سیمان به خاطر ایجاد جو احتکار و روانی است.

سیمان

رامین صادقی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل اظهار داشت: با توجه به اینکه در کارخانه سیمان اردبیل تغییراتی در خط تولید و سیستم این کارخانه ایجاد شده کارخانه سیمان امروز ۱٫۵ برابر بیشتر از ظرفیتی که در پروانه بهره برداری مندرج شده است تولید می‌کند.

وی افزود: هیچ گونه کمبودی در کارخانه سیمان اردبیل مشاهده نمی‌شود و با بیش از ظرفیت کارخانه تولید انجام می‌شود و در عرضه هیچ مشکلی نداریم و تمام نمایندگی‌هایی که کارخانه سیمان ادربیل در سطح استان دارد نسبت به سال گذشته ۱٫۵ برابر ظرفیت سهمیه بیشتری گرفته‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل بیان کرد: متاسفانه کمبودی در بازار وجود دارد که بیشتر بحث روانی و احیانا ذخیره‌های غیرمجاز که در مکان‌های شخصی و انبار‌ها و در عاملین فروش وجود دارد که باعث کمبود سیمان در استان اردبیل شده است.

صادقی از آمادگی بازرسان استان در محل عرضه سیمان خبر داد و افزود: هر گونه کمبودی که در بازار هست جبران خواهد شد و هر نوع ذخیره و انبار کردن غیر مجاز در بازار احتکار محسوب می‌شود که در این زمینه با احتکار کنندگان سیمان در اردبیل برخورد جدی و قانونی خواهد شد.

  پرینت

https://shahrkhan.ir/38105