• شناسه خبر : 38111
  • تاریخ انتشار : 24 مهر 1399 - 02:34

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: متأسفانه وضعیت قرمز در برخی از شهرستان‌های اردبیل خبر از شرایط نگران‌کننده‌ای می‌دهد.

 

شهرام حبیب‌زاده پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: متأسفانه این روزها با تداوم وضعیت قرمز در برخی از شهرستان‌های اردبیل شرایط نگران‌کننده‌ای در اردبیل حاکم است که نیاز است در این زمینه همکاری‌های مردم افزایش یابد.

وی با اشاره به این که ۵۲ بیمار جدید در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند بیان کرد: در حال حاضر تعداد بیماران به ۲۵۹ نفر رسیده است و متأسفانه ۵۷ بیمار بدحال نیز در بخش مراقبت‌های ویژه تحت مراقبت قرار دارند و دو بیمار بدحال نیز طی این مدت جان خود را از دست داده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: تاکنون در استان اردبیل ۸ هزار و ۳۴۴ نفر به کرونا مبتلا شده‌اند که متأسفانه با وضعیت موجود در صورت بی‌توجهی و غفلت مردم شرایط فاجعه‌باری در انتظار این استان است که بی‌شک بسیار نگران‌کننده و اسف‌بار است.

حبیب‌زاده ادامه داد: وضعیت قرمز در شهرستان‌های اردبیل و مشگین‌شهر و نارنجی در خلخال همچنان تداوم دارد و اگر این وضعیت به همین شکل باقی بماند با یک شرایط حادی مواجه خواهیم بود که فوق قرمز است و می‌تواند برای استان خطرآفرین باشد.

وی اظهار کرد: این طور که به نظر می‌رسد با شروع تعطیلات آخر هفته باز هم موج سفرها در نقاط مختلف شهرها به گوش می‌رسد که از مردم عاجزانه خواهشمندیم کمی به فکر سلامتی خود باشند به جای این که به خوشی‌های زودگذر فکر کنند چرا که این سفرها باعث می‌شود قطع زنجیره این بیماری ناممکن شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up