• شناسه خبر : 38304
  • تاریخ انتشار : 27 مهر 1399 - 06:48

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل از شناسایی ۱۶ واحد تولیدی و صنعتی آلاینده محیط زیست در این استان خبر داد.

محیط زیست

رامین جمشیدی روز یکشنبه در جلسه کمیته عوارض آلایندگی حفاظت محیط زیست استان اردبیل گفت: از ۱۶ واحد آلاینده شناسایی شده ۱۱ واحد مربوط به فاضلاب صنعتی و پنج واحد مربوط به هواست.

وی افزود: تذکرات لازم به مسوولان واحدهای تولیدی و صنعتی آلاینده داده شد تا در اسرع وقت نسبت به رفع آلایندگی محیط زیست اقدام کنند.

وی از پایش مستمر مقدار آلایندگی محیط زیست واحدهای تولیدی استان خبرداد و اظهارداشت: واحدهایی که نسبت به رفع آلایندگی خود اقدام کنند از فهرست واحدهای آلاینده خارج خواهند شد.

جمشیدی بیان کرد: در صورتی که واحدهای تولیدی آلاینده استانداردها و ضوابط حفاظت از محیط زیست را رعایت نکنند طبق تبصره یک ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده باید یک درصد از مبلغ فروش تولیدات خود را به عنوان عوارض آلایندگی پرداخت کنند.

معاون نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل وجود مستندات قانونی لازم از جمله نتایج طرح خوداظهاری واحدها و نمونه‌برداری‌های آزمایشگاهی را در ارتباط با حذف و اضافه شدن واحدها در لیست صنایع آلاینده مهم ارزیابی کرد.

وی با اشاره به ضرورت پایش مستمر واحدهای تولیدی و صنعتی و اطلاع از آخرین وضعیت زیست‌محیطی و آلایندگی آنها و رسیدگی به شکایت های مردمی در زمینه فعالیت صنایع مزاحم اضافه کرد: ادارات و نمایندگی‌های محیط زیست در استان موظف هستند دقت لازم را در معرفی صنایع آلاینده به عمل آورده و براساس دستورالعمل‌های اعلامی اقدام کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up