• شناسه خبر : 38316
  • تاریخ انتشار : 27 مهر 1399 - 06:57

نائب رئیس مجلس گفت: متأسفانه از سال ۸۹ تا ۹۷ یک هزار میلیارد تومان رفاهیات بازنشستگان مخابرات پرداخت نشده است.

پول حقوق

علی نیکزاد اظهار داشت: در راستای ارائه مطالبات بازنشستگان حوزه مخابرات برنامه‌ریزی‌های لازم انجام یافته که طبق تمهیدات به عمل آمده طی امسال ۴۰۰ میلیارد تومان مطالبات رفاهی بازنشستگان پرداخت می‌شود.

وی با اشاره به این که در راستای واگذاری شرکت مخابرات به بخش خصوصی با هدف مشکلات برنامه‌ریزی‌های اساسی انجام یافته است گفت: متأسفانه طبق آمار به دست آمده یک هزار میلیارد تومان رفاهیات بازنشستگان از سال ۸۹ تا ۹۷ پرداخت نشده و تلاش برای پرداخت مطالبات این افراد با جدیت مبنای کار قرار گرفته است که امیدواریم بتوانیم در این زمینه موفق عمل کنیم.

نائب رئیس مجلس گفت: یکی از اهداف ما اجرای برنامه‌های حمایتی از بازنشستگان است که در این زمینه مجلس اهتمام جدی داشته و با برنامه‌ریزی‌های اساسی در تحقق اهداف مورد نظر ورود پیدا کرده است که امیدواریم برنامه‌ریزی‌های انجام یافته در رفع دغدغه‌ها و مشکلات این قشر رهنمون شود.

نیکزاد در ادامه با اشاره به اختصاص یک هزار میلیارد تومان برای ایجاد پنل‌های خورشیدی نیز بیان کرد: این تسهیلات با سود چهار درصدی در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و شرایط به گونه‌ای است که در ازای هر نیروگاه خورشیدی ۵ کیلوواتی ۵۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است.

وی بیان کرد: استفاده از این شرایط ویژه برای مردم مناطق محروم و روستایی بسیار حائز اهمیت و اساسی است و مردم می‌توانند نیروگاه خورشیدی ۵ کیلوواتی با این میزان تسهیلات راه‌اندازی کرده و برق تولیدی را به وزارت نیرو بفروشند و منبع درآمد مناسبی برای خود ایجاد کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up