• شناسه خبر : 38318
  • تاریخ انتشار : 27 مهر 1399 - 06:43

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس با نقد روند خصوصی‌سازی در کشور گفت: واگذاری مفت کشتارگاه صنعتی اردبیل، کارخانه نئوپان خلخال و سیلوی اردبیل را در دست پیگیری داریم.

مجلس

سیدغنی نظری خانقاه اظهار داشت: مجلس طرح‌های مهمی را برای بهره‌مندی همگان در دست بررسی و تصویب دارد که واگذاری سهام عدالت به افراد فاقد سهام از جمله این طرح‌هاست چرا که ۴۲ درصد سهام دست دولت مانده و به مردم واگذار نشده است.

نظری با اشاره به طرح جهش تولید مسکن مجلس یازدهم اظهار داشت: بخش مسکن به عنوان بخش بدون واردات و با اشتغالزایی مناسب باید رونق مناسبی پیدا کند و در کنار آن تصویب مالیات بر خانه‌های خالی و تخصیص یک‌میلیون تن قیر رایگان برای مناطق محروم از جمله اقدامات مهم مجلس یازدهم بوده است.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اکثریت مجلس با اشاره به تصویب تشکیل شورای قیمت‌گذاری محصولات اساسی کشاورزی در مجلس گفت: در گذشته قیمت محصولات کشاورزی توسط افرادی تعیین می‌شد که هیچ احساسی از واقعیت‌های بخش نداشتند و مجلس در اقدامی تحول‌آفرین تصمیم‌گیری در این زمینه را به مشارکت کشاورزان محول کرد.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس به طرح تامین کالاهای اساسی مردم در مجلس یازدهم اشاره کرد و گفت: مردم با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند و در این مقطع باید به داد اقشار مختلف جامعه رسید هرچند دولت تلاش دارد زیر بار اجرای این طرح نرود.

وی با بیان اینکه در قضیه کشت و صنعت مغان برخی مدیران استان مقصر و مجرم هستند ادامه داد: مدیرانی که با خریدار مجموعه هم‌نوا و همراه بوده، در پشت پرده نیز برنامه‌ریزی داشتند و خسارات زیادی را وارد کردند باید مورد تعقیب قرار گیرند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه به دلیل عدم توجه زنگنه در پارس جنوبی ۱۰ میلیارد دلار ضربه به کشور وارد شد ادامه داد: در کشور ۲۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی به دلیل تعارض منافع در شغل‌های پردرآمد وجود دارد و خرید و فروش ارز  بدون پرداخت مالیات انجام می‌شود، لذا اصلاح قانون ارزش افزوده در دست تصویب داریم.

این مدرس دانشگاه با تحلیل وضعیت بودجه کشور بدون نگاه عملیاتی و عمرانی و کسری بودجه و  چاپ و خلق اسکناس در نتیجه آن، گفت: استقلال بانک مرکزی را با جدیت دنبال خواهیم کرد.

نماینده خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه تمرکز سرمایه‌گذاری در مرکز کشور خسارات جبران ناپذیری بر پیکره اقتصادی و اجتماعی جامعه وارد کرده و از سوی دیگر دولت باوری به اقتصاد درون زا ندارد.

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه باید بساط مدیران ناکارآمد در سطح استان برچیده شود گفت: برخی از مدیران نزدیک دو دهه در استان بر مدیریت‌ها به ویژه در حوزه اقتصادی و اعتباری سلطه دارند، با هر دولتی، استانداری و نماینده ای هم خیلی زود سازگاری پیدا می‌کنند اما مجموع کارکرد آنها وضعیت فعلی نامناسب استان در حوزه های مختلف را رقم زده است بنابراین تاکید داریم این مدیران به فکر خداحافظی سریع و سپردن امور به جوانان کارآمد، خلاق، تحول آفرین و انقلابی باشند.

وی با نقد روند خصوصی‌سازی در کشور گفت: خصوصی‌سازی‌ها در واقع رفیق بازی بوده و بعد از کشت و صنعت، مسئله واگذاری مفت کشتارگاه صنعتی اردبیل، کارخانه نئوپان خلخال و سیلوی اردبیل را در دست پیگیری داریم.

نظری با بیان اینکه از وضعیت جانبازان و خانواده شهدا خجالت می‌کشم گفت: ۱۲ هزار قانون در کشور داریم لذا مسئله اصلی ما باید تنقیح قوانین، جلوگیری از تفسیر موسع قوانین و نظارت بر اجرای آنها باشد و قانون جامع ایثارگران علیرغم تصویب، اجرایی نمی شود چرا که مجالس ما به جای کارکرد حقوقی، بیشتر کارکرد سیاسی داشته‌اند.
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه تنها ۲۷ درصد برنامه ششم تاکنون اجرایی شده است گفت: قاچاق ۱۵هزارمیلیاردی کالا در کشور جز ار مبادی رسمی نمی تواند صورت گیرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up