• شناسه خبر : 38387
  • تاریخ انتشار : 28 مهر 1399 - 12:04

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس گفت: مجلس به دنبال بهبود وضعیت معیشتی مردم و نیز خانواده‌های شهدا و ایثارگران است که در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

مجلس

حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی اظهار داشت: مجلس به دنبال رسیدگی به وضعیت معیشتی مردم و نیز خانواده‌های شهدا و ایثارگران است که در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد چرا که در شرایط فعلی گرانی و وضعیت بد اقتصادی کمرشکن شده و نیاز است در این زمینه تمهیدات اساسی اندیشیده شود.

موسوی گفت: مجلس با تبدیل وضعیت ایثارگران و فرزندان آنان موافقت کرده به طوری که اگر به صورت شرکتی و پیمانی مشغول به کار باشند به استخدام رسمی درمی‌آیند.

وی با اشاره به این که اصلاحاتی در ارتباط با تبدیل وضعیت ایثارگران شرکتی انجام شده است، بیان کرد: یکی از اهداف مهم ارائه خدمات به قشر ایثارگران جامعه است که در برنامه ۵ ساله ششم توسعه محقق شده و در این زمینه ایثارگران و فرزندان آنان تبدیل وضعیت می‌شوند.

سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس بیان کرد: در راستای پیگیری وضعیت افراد باقی‌مانده تا سال آینده نیز پیگیری‌های لازم در قانون برنامه و بودجه انجام خواهد شد که درصدد هستیم برای رسیدگی به وضعیت معیشتی و کمک به بهبود درآمدزایی اقدامات لازم را انجام دهیم.

موسوی ادامه داد: بهره‌مندی از حقوق و مزایای قانونی خواسته و مطالبه به‌حق این قشر فداکار است که در این زمینه از مزایای قانونی باید بهره‌مند شود و در این زمینه درصدد هستیم با بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌ها مشکلات و خواسته‌های آنان را برطرف‌سازی کنیم.

وی اظهار کرد: زمینه اجرای این طرح با ابلاغ رسمی آن به دولت و تأئید شورای نگهبان و هیئت رئیسه مجلس یازدهم فراهم خواهد شد که در این زمینه پیگیری‌های لازم انجام یافته و تمام تلاش و جدیت ما بر این است که بتوانیم با ابلاغ رسمی آن به دولت هر چه سریع‌تر به صورت عملیاتی این طرح را اجرایی کنیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up