• شناسه خبر : 38399
  • تاریخ انتشار : 28 مهر 1399 - 09:50

مرد ۲۸ ساله ای که قصد اخاذی از دختران جوان با وعده استخدام را داشت در فسا دستگیر شد.

پاشنه کفش دختر

رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری مردی ۲۸ ساله در شهرستان فسا خبر داد که با ایجاد گروه‌های واتساپی و وعده استخدام در کلینیک مشاوره، از دختران جوان قصد اخاذی را داشت.

سرهنگ حشمت سلیمانی، در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه خانمی جوان به پلیس فتا مبنی بر اینکه در شبکه اجتماعی واتساپ با فردی آشنا شده و پس از مدتی با وعده‌های مختلف از قبیل استخدام در کلینیک مشاوره با حقوق بالا و اخذ عکس‌های خصوصی قصد اخاذی از من را دارد که موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اظهارات شاکی و بررسی‌هاى لازم مشخص شد متهم با ورود به شبکه‌های اجتماعی و سوء استفاده از احساسات دختران جوان، ضمن معرفی کردن خود به عنوان دکتر و به بهانه استخدام، اقدام به دریافت اطلاعات شخصی آنان می‌‌‌کرده است.

سرهنگ “سلیمانی” ادامه داد: با بررسی‌های فنی و تخصصی کارشناسان پلیس فتا، متهم به هویت معلوم در شهرستان فسا مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شد.

این مقام سایبری گفت: با بررسی‌های تکمیلی و ادله‌های دیجیتالی مشخص شد متهم به همین شگرد اقدام به اخذ تصاویر خصوصی ۱۰ دختر جوان، با نیت اخاذی کرده است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهم دستگیر شده با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد، گفت: کاربران هرگز فریب اینگونه تبلیغات و آگهی‌ها را نخورند و از ارسال اطلاعات شخصی و تصاویر خصوصی به افراد ناشناس خودداری کنند.

سرهنگ “سلیمانی” گفت: شهروندان می‌توانند در صورت برخورد با موارد مشکوک آن را با شماره تلفن ۰۷۱۲۱۸۲۷۸۰۵ یا از طریق سایت اینترنتی www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) اعلام کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up