• شناسه خبر : 38466
  • تاریخ انتشار : 29 مهر 1399 - 12:23

فتاحی ۲۹ مهرماه در مراسم گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در اردبیل اظهار کرد: وظایف راهنمایی و رانندگی در سه حوزه انضباط ترافیکی، خدمات ترافیکی و…

جریمه پلیس

فتاحی ۲۹ مهرماه در مراسم گرامیداشت هفته نیروی انتظامی در اردبیل اظهار کرد: وظایف راهنمایی و رانندگی در سه حوزه انضباط ترافیکی، خدمات ترافیکی و فرهنگسازی و آموزش خلاصه می‌شود که در هر سه حوزه پلیس راهور تلاش می‌کند خدمات شایسته و مطلوبی را به شهروندان ارائه کند.

وی به تنوع خدمات پلیس راهنمایی و رانندگی اعم از شماره‌گذاری، تعویض پلاک، حوزه اجرائیات، صدور گواهینامه رانندگی، فرهنگسازی و آموزش و همچنین مطالعات دقیق برای رفع معایب ترافیکی در سطح شهر اشاره کرد و افزود: برای دستیابی به موفقیت در این حوزه‌ها نیازمند آموزش، مهندسی ترافیک و اجرای مقررات راهنمایی و رانندگی هستیم.

رئیس پلیس راهور استان اردبیل گفت: مهمترین نقصی که ما در استان با آن روبه‌رو هستیم بحث آموزش و مهندسی ترافیک است که به صورت جدی در این بخش اقدامات و فعالیت‌هایی انجام نشده و معایبی را در سطح ملی و استانی شاهد هستیم.

فتاحی ضرورت توجه به موضوع آموزش، فرهنگسازی و مهندسی ترافیک را یادآور شد و بیان کرد: این غفلت و بی‌توجهی سبب شده پلیس در ۹۰ درصد وظایف خود اعمال اقدامات سلبی و همچنین برخورد با متخلفان را انجام دهد در حالی که باید به سمت هوشمندسازی در این حوزه حرکت کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در استان اردبیل بحث هوشمندسازی معابر و خیابان‌ها چندان جدی گرفته نشده و ما در این حوزه جزو فقیرترین استان‌های کشور محسوب می‌شویم.

فتاحی ادامه داد: در اکثر خیابان‌ها و معابر شهر اردبیل به ویژه از ساعت ۱۷ تا ۲۰ شب با حجم ترافیک روبه‌رو هستیم که عمده این بحث در هسته مرکزی شهر است در حالی که با برنامه‌ریزی درست باید به سمتی حرکت کنیم تا به درستی و با یک برنامه دقیق بین تقاضای مردم در سفرهای درون شهری و وضعیت خیابان‌ها و معابر هماهنگی ایجاد کنیم.

وی اظهار کرد: به هیچ وجه خیابان‌های شهر اردبیل جوابگوی انبوه خودروها نیست و ما به سختی در هسته مرکزی شهر سعی می‌کنیم با اعمال قوانین و مقررات مقطعی زمینه تردد مردم را فراهم کنیم.

فتاحی با غیرقانونی توصیف کردن هرگونه استفاده اختصاصی از شارع عمومی توسط مغازه‌داران را یادآور شد و تصریح کرد:‌ به هیچ وجه کسی حق ندارد از شارع عمومی استفاده اختصاصی بکند و یا با گذاشتن موانع مانع از پارک خودروها در کنار معابر شود.

وی در مورد برخورد جدی پلیس راهور با صاحبان نمایشگاه‌ها افزود: هفت مورد تعطیلی و پلمب نمایشگاه‌ها را در اردبیل در دو ماه گذشته شاهد بودیم که عمدتا اقدام به سد معبر و اشغال سطح ترددی مردم کرده بودند که اخطار می‌دهیم که اگر چنین رفتارهایی از جانب صاحبان نمایشگاه‌ها مشاهده شود، به جد با آنها برخورد می‌کنیم.

فتاحی به عملکرد شش ماهه پلیس راهور اشاره کرد و ادامه داد: ‌در مقایسه با شش ماهه سال قبل با ۱۷ درصد کاهش تلفات رانندگی درون شهری روبه‌رو بودیم و با همراهی سایر دستگاه‌ها جزو استان‌های موفق در مهار و کنترل تلفات و تصادفات رانندگی درون شهری بودیم.

وی با قدردانی از همراهی و همکاری خوب رسانه‌ها در امر اطلاع‌رسانی، به موضوع نوبت‌بندی مراکز تعویض پلاک اشاره کرد و ادامه داد: در این زمینه با هدف جلوگیری از ازدهام مردم در شرایط کرونا، دو سایت راهور ۱۲۰ و سایت نوبت‌دهی آماده ارائه خدمات به هموطنان هستند که امیدواریم در ساعات تعیین شده افراد با مراجعه به مراکز تعویض پلاک خدمات خود را دریافت کنند.

رئیس پلیس راهور استان اردبیل اظهار کرد:‌ در برخی از مسیرها با گره‌های ترافیکی روبه‌رو هستیم که با طرح این مسیرها در شورای ترافیک قرار شده در تقاطع آقاباقر طرح‌های مقطعی اجرا شود و در بلند مدت انتظار می‌رود شهرداری نسبت به احداث پل روگذر در این مسیر اقدام کند.

فتاحی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: پلیس راهور طرح‌های خود را برای رفع گره‌های ترافیکی در سطح شهر، در شورای ترافیک مطرح می‌کند که ۱۶ دستگاه حاضر در این شورا نظر خود را ارائه کرده و سعی بر اجرای برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت است تا گره ترافیکی در مسیرهای مختلف رفع شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up