• شناسه خبر : 38476
  • تاریخ انتشار : 29 مهر 1399 - 12:32

شهرام حبیب زاده، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل امروز در جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونا در استان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۲…

بیمار کرونا

شهرام حبیب زاده، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل امروز در جلسه ستاد مبارزه با ویروس کرونا در استان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۵۲ بیمار جدید در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه ۳۹ نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

او افزود: متاسفانه طی شبانه روز گذشته ۲ مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در مراکز درمانی استان اردبیل ثبت شده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۲۸۸ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۶۱ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

حبیب زاده آمار کل بستری شدگان، بهبود یافتگان و نیز فوتی‌های بر اثر کرونا در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا ۸ هزار و ۵۶۹ نفر به این ویروس مبتلا و ۷ هزار و ۴۹۵ نفر بهبود یافته است که متأسفانه ۷۰۰ نفر از هم استانی‌های خود را نیز از دست داده ایم.

او با اشاره به افزایش روزافزون تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در سراسر کشور و فرارسیدن فصل پاییز و احتمال همزمانی این بیماری با آنفلوآنزا، اظهارداشت: اهالی استان باید دستورالعمل‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند.

حبیب‌زاده همچنین با اشاره به استفاده حدود ۴۲ درصد از مردم این استان از ماسک اعلام کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا به ویژه در فصل پاییز باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت بالا، مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک را رعایت کننددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up